Kadın, Kadınlar, Kadın Sağlığı, Diyet, Yemek Tarifleri, Moda, Dekorasyon

Kumalığı kabul etmeyince vurulan 16 yaşındaki Emine Karakaş, 138 günlük yaşam mücadelesini kaybetti

  • 23 Haziran 2021
  • Kumalığı kabul etmeyince vurulan 16 yaşındaki Emine Karakaş, 138 günlük yaşam mücadelesini kaybetti için yorumlar kapalı
  • 864 kez görüntülendi.
Kumalığı kabul etmeyince vurulan 16 yaşındaki Emine Karakaş, 138 günlük yaşam mücadelesini kaybetti

Diyarbakır’da 7 çocuk babası kuzeni Aslan Karakaş’ın (37) kumalık talebini reddedince uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan 16 yaşındaki Emine Karakaş, 138 gündür tedavisinin ardından yaşamını yitirdi.

Olay, 4 Şubat’ta Diyarbakır’ın Bismil ilçesine bağlı kırsal Selamet Mahallesi’nde meydana geldi. Evli ve 7 çocuk babası Aslan Karakaş, amcasının kızı Emine Karakaş’ı kuma almak istedi. Emine Karakaş, kumalığı reddedince Aslan Karakaş tarafından silahlı saldırıya uğradı. Saldırının ardından Emine Karakaş, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde tedaviye alındı, saldırgan ise kaçtı. Saldırıya uğradığı 4 Şubat’tan bugüne yaşam mücadelesi veren Emine, dün gece yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.

Emine’den geriye hastanedeki görüntüleri kaldı
Emine Karakaş’tan geriye tedavi gördüğü Yoğun Bakım Ünitesi’nde çekilen görüntüleri kaldı. Cep telefonu kamerasıyla kaydedilen görüntülerde Emine, doktorlardan kendisini iyileştirilmesini istiyor. Yaşam mücadelesi verdiğini söyleyen Emine’nin görüntülere yansıyan ifadeleri şöyle:

“Ben Emine, 16 yaşımdayım. Böyle oldum. Beni siz iyileştireceksiniz değerli hocalarım. İnşallah iyileştireceksiniz beni. Hastaneye sedyeyle gireceğim, yürüyerek çıkacağım inşallah. Sizler de beni iyileştirmek için, elinizden geleni yapacaksınız. Bundan eminim. Ağabeyim de benim için çok çabalıyor zaten. Çok seviyorum onu. İnşallah beni iyileştireceksiniz. Ne gerekiyorsa, yapmaya hazırız. Size güveniyorum. Ne olur elinizden geleni yapın. İki aydır yatıyorum, kendimi hiç bırakmadım. Kendime güvendim. Hep daha iyi olacağım dedim. Beni iyileştirmek için, elinizden geleni yapmaya çalışın lütfen.”

Yandex.Metrica });