Kadın, Kadınlar, Kadın Sağlığı, Diyet, Yemek Tarifleri, Moda, Dekorasyon

Öğretmen, Okul WhatsApp Grubuna Mektup Bırakarak Canına Kıydı, İşte O Mektup

  • 19 Kasım 2022
  • Öğretmen, Okul WhatsApp Grubuna Mektup Bırakarak Canına Kıydı, İşte O Mektup için yorumlar kapalı
  • 35 kez görüntülendi.

Öğretmen, Okul WhatsApp Grubuna Mektup Bırakarak Canına Kıydı, İşte O Mektup

Batman ilinin Belde mahallesinde ikamet eden sınıf öğretmeni 42 yaşındaki Feyzullah YAR, ikamet ettiği 7. kattan atlayarak yaşamına son verdi.

Öğretmen YAR’ın int*hardan önce okulun Whatsapp grubuna “vasiyetimdir” başlıklı mektup gönderdiği ortaya çıktı.

Aslen Sasonlu (Batman ilçesi) olan sınıf öğretmeni 42 yaşındaki Feyzullah Yar, 18 Kasım 2022 tarihi saat 14.00 sıralarında apartmandan atlayarak int*har etti. Olay yerine sevk edilen 112 Acil ekiplerince öğretmen YAR’ın cenazesi, otopsi için Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.
RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

Batman Merkez’e bağlı köy okulu olan Akoba İlkokulu’nda görevli Feyzullah Yar, 2018’de Sason İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak da görev yapmıştı.
BIRAKTIĞI MEKTUP YÜREK SIZLATTI
Öğretmen YAR’ın int*hardan hemen önce okulun Whatsapp grubuna “Vasiyetimdir” yazılı mektup gönderdiği ortaya çıktı.

BABA İLE AYNI KADER
2018 yılında cinnet geçiren Yar’ın babası da int*har ederek yaşamına son vermişti. 2018’de Batman’ın Sason ilçesinde cinnet getiren 70 yaşındaki baba Hadi YAR, iki oğlunu vurduktan sonra int*har etmişti. Hadi YAR’ın oğullarından biri ağır yaralanma sonucu felç kalırken, Feyzullah YAR ise ağır yaralanmıştı.
Baba YAR, evde kendisine ait silahla oğlu İsmail (34) ve Feyzullah Yar’a (38) kurşun yağdırmıştı. Ardından başına bir el ateş ederek yaşamına son vermişti. İsmail YAR olay yerinde hayatını kaybetmişti. O zaman Sason İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olan Feyzullah YAR ise ağır yaralanmıştı. Feyzullah YAR, Ambulansla Batman Bölge Devlet Hastanesi’nde ameliyata alınarak iyileşmişti. Babasının itiharı sonucu tefecilere yönelik bazı adreslere operasyon düzenlenmişti. Sekiz adrese eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda 8 şüpheli gözaltına alınmıştı.

İNT*HARIN SEBEBİ SORUŞTURMALAR VE BORÇLAR MI?
Feyzullah YAR’ın Sason İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli olduğu zaman, şikayet üzerine Sason genelinde Bakanlık Soruşturması yapıldığı bilinmektedir. Bu soruşturma sonucunda Sason’da adli ve idari birçok kişiye soruşturma açılmış; Feyzullah YAR’a da yüklü miktarda para cezası verilmişti. Sason genelinde birçok görevliye toplam ortalama 3 buçuk milyon lira ceza verilmişti. Soruşturma sonucu YAR, görevinden alınmış; bir ilkokula öğretmen olarak verilmiş, aldığımız bilgilere göre kendisine 600 bin civarı ceza verilmiştir. Halen maaşında icra kesinti yapıldığı belirtilmektedir.
Batman Eğitim Bir-Sen’in paylaştığı aşağıdaki tweet de soruşturmalarla Feyzullah YAR’ın zor durumda bırakıldığını teyit etmektedir. Ayrıca Feyzullah YAR’ın int*har öncesi okul whatsaap grubuna gönderdiği aşağıdaki mektupta borçlardan dolayı zor durumda kaldığını belirtmiştir.

Yandex.Metrica });