Kadın, Kadınlar, Kadın Sağlığı, Diyet, Yemek Tarifleri, Moda, Dekorasyon

Ölü Kabul Edilen Kadın Duruşmada

  • 21 Temmuz 2017
  • Ölü Kabul Edilen Kadın Duruşmada için yorumlar kapalı
  • 1.836 kez görüntülendi.
Ölü Kabul Edilen Kadın Duruşmada

Adana’da 10 yıl önce işlenen cinayet davasında şok bir gelişme yaşandı. Savcının ölü kabul ettiği Gülşen Yüksel olduğunu ileri süren kadın duruşmaya katıldı

Adana’da 10 yıl önce kaybolan kuaför Oğuzhan Ekinci (34) vahşi bir cinayete kurban gitmiş, kız arkadaşı Gülşen Yüksel (37) de kayıp kabul edilmişti. Cinayet davasıyla ilgili 8’i tutuklu 14 kişinin ömür boyu hapis istemi ile yargılandığı davada şok bir gelişme yaşandı. Savcının ölü kabul ettiği Gülşen Yüksel 10 yıl sonra duruşmaya getirildi. Rahatsızlıkları olduğunu söyleyen Gülşen Yüksel, tehdit ve tacizlerine maruz kaldığı Oğuzhan’ın öldürülmesiyle ilgili bilgisinin olmadığını söyledi. Kadına DNA testi yapılması kararlaştırıldı.

‘AİLE KARŞI ÇIKTI’ İDDİASI
Olay, 14 Temmuz 2006’da meydana geldi. İddianameye göre olay şöyle gelişti: Gülşen Yüksel, kuaför Oğuzhan Ekinci ile arkadaşlıktan sonra evlenmeye karar verdi. Ağabey Cengiz Yüksel, karısı Emine, kardeşleri Bülent, Muhammet Ali evlilik kararına karşı çıkarak öldürme planı yaptı. Cinayet sürecinde onlara arkadaşları olan 10 şüpheli yardımcı oldu. Oğuzhan işkenceyle öldürülüp gömülürken, Gülşen ortadan kayboldu. 10 yıl sonra aile fertleri ile 14 kişiye 2 kişiyi öldürmekten dava açıldı.


“KARDEŞİM ÖLMEDİ”
Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasına kız kardeşinin sağ olduğunu söyleyen Cengiz Yüksel, Oğuzhan’ı konuşmak için çağırdığını, öldürüldüğünde olay yerinde olmadığını ileri sürdü. Dinlenen sanıklar ise suçlamayı kabul etmedi. Önceki gün görülen duruşmada Muhammet Ali Yüksel, kendisine hakaret eden gence yumruk vurduğunu, Bülent Akyüz’ün ise sopayla dövdüğünü öne sürdü.

ÖLÜ SAYILAN KADIN KONUŞTU
Yüksel ailesinin avukatlarından Yelda Aslan, Gülşen Yüksel’in yaşadığını, dinletmek istediklerini belirtti. Gülşen Yüksel ifadesinde yengesi Emine’nin ısrarı sonucu Oğuzhan ile arkadaş olduğunu söyledi. Oğuzhan Ekinci’nin tehdit ve tacizlerine maruz kaldığını anlatan kadın, “Benimle zorla birlikte oldu. Sürekli taciz ve baskılarına dayanamadım intihara teşebbüs ettim. Olay günü ağabeyim ve 2 adamı bizi konuşmak için bir eve götürdü. Benim yanımda kötü bir şey yapılmadı” şeklinde konuştu.
Gülşen sözlerine şöyle devam etti: Mersin’de kız kardeşimin yanında kaldım. Olayı televizyondan öğrendim. İsterdim ki ağabeylerim burada oturacağına o şahıs hesap versin. Hatice Kılıç ile yengemden şikayetçiyim. Benim geleceğim parlaktı, elimden her şeyim alındı. Olayın mağduruyum. Mahkeme heyeti, kesin tespit için Gülşen ve kardeşlerinden kan örneği alınıp, DNA testi yapılmasına karar verdi. Mustafa Efe’nin tahliyesine karar veren mahkeme, duruşmayı 20 Eylül’e erteledi.

Yandex.Metrica });