Kadın, Kadınlar, Kadın Sağlığı, Diyet, Yemek Tarifleri, Moda, Dekorasyon

Sokakta sandalyeye oturup tehditler savuran Suriyeli esnaf gözaltına alındı

  • 12 Nisan 2022
  • Sokakta sandalyeye oturup tehditler savuran Suriyeli esnaf gözaltına alındı için yorumlar kapalı
  • 279 kez görüntülendi.
Sokakta sandalyeye oturup tehditler savuran Suriyeli esnaf gözaltına alındı

Sokakta sandalyeye oturup tehditler savuran Suriyeli esnaf gözaltına alındı

İstanbul Bağcılar’da, dükkanının önünde yol kenarına koyduğu sandalyede oturan Suriyeli esnaf ile bir araç sürücüsü arasında başlayan tartışma sonrası sokakta çıkan kavgada ortalık birbirine girdi. Sandalye yol kenarına tekrar getirip “Erkek olan buraya gelsin” diye bağırıp tehditlerde bulunan Suriyeli esnaf H.H. savcılık talimatıyla gözaltına alındı.

Olay, önceki gün saat 17.00 sıralarında Çınar Mahallesi 842’nci Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, sokaktan geçen bir sürücü dükkanın önünde, yol kenarında oturan Suriye uyruklu esnaf H.H.’yi trafiği engellediği gerekçesiyle uyardı.

Bunun üzerine sürücü ile Suriyeli esnaf arasında tartışma çıktı. Ardından başkalarının da olaya dahil olmasıyla sokakta ortalık birbirine girdi.

Bu sırada H.H. dükkanından sandalyeyi tekrar çıkararak, “Erkek olan buraya gelsin” diye bağırıp etrafa tehditler savurdu.

Olayın görüntülerinin ortaya çıkması üzerine savcılık, H.H. hakkında ‘Halk arasında kin ve düşmanlığa tahrike yol açacak şekilde etrafa hakarete ve tehdit içeren sözler sarf etmesi’ nedeniyle soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında polis, Suriye uyruklu H.H.’yi gözaltına aldı. İşlemleri süren şüphelinin yarın adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

KAYNAK: posta.com.tr

Yandex.Metrica });