Kadın, Kadınlar, Kadın Sağlığı, Diyet, Yemek Tarifleri, Moda, Dekorasyon

Türk Sanat Müziği’nin usta sesi Muazzez Ersoy Ankara’daki evini Lösemili Çocuklar Hastanesi’ne bağışladı!

  • 10 Kasım 2022
  • Türk Sanat Müziği’nin usta sesi Muazzez Ersoy Ankara’daki evini Lösemili Çocuklar Hastanesi’ne bağışladı! için yorumlar kapalı
  • 121 kez görüntülendi.

Türk Sanat Müziği’nin usta sesi Muazzez Ersoy Ankara’daki evini Lösemili Çocuklar Hastanesi’ne bağışladı!

Muazzez Ersoy sahne ve televizyon giydiği kostümleri satışa çıkardı. Muazzez Ersoy sahne kostümlerinden elde edeceği geliri, Mehmetçik Vakfı, Türk Kızılay’ı başta olmak üzere sivil toplum kuruluşlarına bağışlayacak. Öte yandan sanatçı, Ankara’daki evini Lösemili Çocuklar Hastanesi’ne bağışladığını da açıkladı.

Türk Sanat Müziği sanatçısı Muazzez Ersoy, sahnelerinde giydiği kostümlerini ikinci el ürün satışı yapılan bir uygulama ile satışa çıkardı. Sabah’ta yer alan habere göre; Muazzez Ersoy uygulama üzerinden ilk etapta 50 kostüm satışa çıkarılacak. Ürünlerin satışından elde edilecek olan gelir; Mehmetçik Vakfı, Türk Kızılay’ı, Türk Polis Teşkilatı’nı Güçlendirme Vakfı, Çocuk Esirgeme Kurumu başta olmak üzere sivil toplum kuruluşlarına bağışlanacak.

ANKARA’DAKİ EVİNİ LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR HASTANESİ’NE BAĞIŞLADI

Muazzez Ersoy çalışma hakkında şunları söyledi:

“Sahneye ilk çıkarken giyeceğim kostümüm yoktu. Annemin doğum günüm için bana hediye aldığı iki altın bileziğim vardı, onları Kapalıçarşı’da bozdurup iki kostüm almıştım. Yokluğun acısını bildiğim için, kostümlerimi ihtiyacı olan kişilere hediye ettim. Yıllar içinde dernek, vakıf ve yardım kuruluşları için sayısız konser verdim. Ankara’daki evimi Lösemili Çocuklar Hastanesi için bağışladım. Gücüm yettiğince yardım etmeye devam edeceğim.”

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

Yandex.Metrica });