Kadın, Kadınlar, Kadın Sağlığı, Diyet, Yemek Tarifleri, Moda, Dekorasyon

Yargıtay, Kadir Şeker hakkındaki kararı bozdu! Karar kesinleştiğinde Kovid-19 izninden çıkacak

  • 01 Haziran 2022
  • Yargıtay, Kadir Şeker hakkındaki kararı bozdu! Karar kesinleştiğinde Kovid-19 izninden çıkacak için yorumlar kapalı
  • 600 kez görüntülendi.
Yargıtay, Kadir Şeker hakkındaki kararı bozdu! Karar kesinleştiğinde Kovid-19 izninden çıkacak

Yargıtay, Kadir Şeker hakkındaki kararı bozdu! Karar kesinleştiğinde Kovid-19 izninden çıkacak

Yargıtay, Konya’da sevgilisini darbettiğini düşündüğü kişiyi engellemek isterken öldüren Kadir Şeker’e verilen 12 yıl 6 hapis cezasını bozdu. Şeker; kararın kesinleşmesinin ardından önce açık cezaevine alınacak. Ardından da Kovid-19 izninden yararlandırılarak; izne gönderilecek. Fevzi Çakır’ın haberi..

 

Son dakika… Kadir Şeker, sevgilisini darbettiğini düşündüğü Özgür Duran’ı engellemek isterken kalbinden bıçaklayarak öldürmüştü.

12 yıl 6 ay hapis cezası verilen Şeker’in avukatları olayın meşru müdafaa olduğunu belirtip itirazda bulundu. Ancak istinaf mahkemesi itirazları reddedince, dava Yargıtay’a taşıdı. Yargıtay 1. Ceza Dairesi, Şeker’e verilen 12 yıl 6 ay hapis cezasını fazla buldu, bozma kararı verdi.

DAHA FAZLA İNDİRİM YAPILMASI GEREKTİĞİ VURGULANDI
Kararda; maktul Duran’ın Kadir Şeker’e sinkaflı küfürler ettiği, üzerine yürüyerek tekme tokat vurduğu ve boğazını sıktığına dikkat çekildi. Bu nedenle Şeker’in cezasında daha fazla indirim yapılması gerektiği vurgulandı.

Bu karar sonrası yeniden yapılacak yargılamada, Şeker’e 10 yıl civarında bir ceza verilecek. Halen cezaevinde bulunan Şeker’in tahliye talebi de yeniden değerlendirilecek.

KOVİD İZNİNDEN ÇIKABİLİR
Şeker; Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma Yönetmeliği’nin kapalı kurumdan açık kuruma ayrılacak hükümlüler başlıklı 6/1.a maddesi uyarınca koşullu salıverilme tarihine 7 yıldan daha az süre kaldığı için karar kesinleştiğinde iyi halli olması halinde açık cezaevine ayrılmaya hak kazanacak. Bu durumda da tahliyesi gündeme gelecek. Çünkü açık cezaevine ayrıldığı için Kovid-19 izninden yararlandırılarak; izne gönderilecek.

NE OLMUŞTU?
Kadir Şeker, 5 Şubat 2020’de merkez Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi’ndeki parkta duyduğu tartışma sesleri üzerine bir kadının şiddet gördüğünü düşünmüş, çifti ayırmaya çalışmıştı.

Bu sırada Özgür Duran’ın sözlü ve fiziki müdahalesiyle karşılaşan Kadir Şeker ile arasındaki boğuşma sırasında aldığı bıçak darbesiyle yaralanan Duran, hastanede hayatını kaybetmişti.

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan Şeker’e, “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezası verilmiş, Şeker’in cezasını haksız tahrik nedeniyle 15 yıla, iyi hal indirimiyle de 12 yıl 6 aya düşürülmüştü.

Yandex.Metrica