YSK 549 Memur Alımı Yapacak

  • 10 Mart 2018
  • YSK 549 Memur Alımı Yapacak için yorumlar kapalı
  • 1.254 kez görüntülendi.

YSK 549 Memur Alımı Yapacak


Yüksek Seçim Kurumu (YSK), en az lise mezunu personel alımı gerçekleştirecek, peki ilan detayları neler? Başvurular nasıl yapılmalı?

Son başvuru tarihi 16 Mart 2018 olan YSK memur alımı için başvurular başladı, 2018 yılında çok sayıda memur alımı gerçekleştirecek olan Yüksek Seçim Kurumu, ihtiyaç duyduğu pozisyonlar için ilanlarını açtı, başvuruda bulunacak adaylarda aranan öncelikli şart Lise Mezunu olması olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Peki diğer aranan şartlar neler.

Yapılan duyuruya göre, ilgili pozisyonlar için alım yapılan en az lise mezunu 549 memur alımı başvuruları 7 Mart 2018 tarihi itibari ile başladı ve adaylar farklı pozisyonlar için başvurularını yapacak. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 549 alım ilanına ilişkin tüm detayları altın haber olarak inceliyoruz.

Yüksek Seçim Kurulu YSK kurum içerisinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu 549 memur alımı gerçekleştirecek. İlana göre, Ankara için, 6 Mühendis, 6 istatikçi, 9 Programcı, 12 Çözümleyici, 3 teknisyen, 3 Bilgisayar İşletmeni, 30 V.H.K.İ, 3 Arşiv memuru, 4 Santral Memuru, 6 Sekreter, 6 Bekçi, 15 Şoför, 18 Hizmetli ve 2 Dağıtıcı alacak. Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı diğer iller için ise Türkiye Genelindeki İlçelerine, 81 Teknisyen ve 345 Zabıt kabiti alımı yapacak olup toplam 549 memur alımı gerçekleştirileceğini açıkladı.

YSK tarafından yapılan açıklamada açık olan kadrolar için 549 memur alımı gerçekleştirecek. Adaylar başvurularını nasıl yapacak ve başvurular hangi tarihte bitiyor. Buna göre adaylar www.ysk.gov.tr sitesinde bulunan başvuru formunu doldurarak müracaatlarını elektronik ortamdan gerçekleştirebilecekler. Son başvuru tarihi ise 16 Mart 2018 itibari ile sona erecektir. Diğer kamu kurumları, özel sektörden istihdam haberlerini takip ederek okurlarımızı bilgilendirmeye devam ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica