Kadın, Kadınlar, Kadın Sağlığı, Diyet, Yemek Tarifleri, Moda, Dekorasyon

Hintli Kadın ve Erkeklerin Uzun Gür Saçlarının Sırrı.

  • 09 Nisan 2018
  • Hintli Kadın ve Erkeklerin Uzun Gür Saçlarının Sırrı. için yorumlar kapalı
  • 16.798 kez görüntülendi.
Hintli Kadın ve Erkeklerin Uzun Gür Saçlarının Sırrı.

 

Hintli Kadın ve Erkeklerin Uzun Gür Saçlarının Sırrı.

 

Hintli kadınlar deyince akla danslarından sonra, o savurdukları gür ve uzun saçları gelir. Sebebi tabiki bakım, Hindistan geneli fakir bir ülke olmasına rağmen bu bakım nasıl oluyor dediğinizi duyar gibiyiz. Ellerinde fazlaca bulunanı değerlendirmek, başta; hindistan cevizi yağı, jojoba yağı, hibiskus, biberiye yağı. Bu nimetlerden sonuna kadar yararlanıyorlar.
Ve olmazsa olmaz masaj. Campisaj, Hintliler gür ve parlak saçların sırrının saç derisine yağlarla masaj yapılmasında saklı olduğuna inanıyorlar. Uygulama, Hindistan’ın alt kıtasında ortaya çıkan antik sağlık sistemi anlamına gelen Ayurveda’ya göre masajın iki önemli işlevi var; hücre ve dokunun beslenmesini sağlamak, bedeni toksinlerden arındırmak.

 

Hintli kadınlar, saçlarını yıkadıklarında da masaj yapmayı ihmal etmiyorlar.
Baş bölgesine yapılan masaj kan dolaşımını hızlandırıyor ve bu sayede besleyici maddeler saç köklerine daha iyi nüfuz ediyor. Hintli kadınlar bu yağlardan sadece daha sağlıklı bir yaşam için değil, aynı zamanda daha güzel görünmek için de yararlanıyorlar. Siz de sağlıklı, gür ve daha parlak saçlar için kullandığınız bakım ürünü ile birlikte saçlarınıza masaj yapabilirsiniz.

En çok kullanılan etkili 2 yöntem

Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı besleyici içeriği ve saçları nemlendirme özelliği ile doğal saç bakım maskelerinde kullanabileceğiniz en yararlı yağlardan biri. İçinde bulunan trigliserid ve yağ asitleri saç köklerini besleyerek daha sağlıklı ve daha çok oksijen aldığı ve beslendiği için daha çabuk uzamasını da sağlar. Hindistan cevizi yağı, Hintli kadınların saç bakımında en sık kullandıkları yağ çeşitlerindendir.

Saç derisini temizler ve nemlendirir.
Kökleri güçlendirir.
Saç tellerini kalınlaştırır.
Azalan saçın doğal yağı yerine geçer.
Saçları temizler ve hava almasına yardımcı olur.
Saç uçlarındaki kırıkları azaltır ve koparak dökülmeleri engellemeye yardım eder.
Saç tellerini kalınlaştırır.
Saçların yağ dengesini korur.
Saçları daha canlı ve parlak yapmaya yardımcı olur.
Saçlara yumuşaklık verir, kuruluk hissini ortadan kaldırır. Saçların güzel kokmasına yardım eder.
Uçuşan saçları kontrol altına alır ve saçın kabarmasını önleyerek onu ehlileştirir.
Kıvrılan bukleleri düzeltir.
Buklelere ışıltı verir.
Saç bitlerini öldürür.
Kepeği azaltır.
Saçı rahatlatır.
Saçı, güneş ışınlarına ve kuruluğa sebep olan dış etkilerin zararlı etkilerine karşı korur.
Saçlara masaj yaparak sürülürse kan dolaşımını hızlandırır.
Saç kremi görevi de görür. Eğer banyoya girmeden 1 saat kadar önce uygulanırsa saçların saçların onarımına yardım eder ve daha sağlıklı uzamasına yardım eder. Ayrıca bu sayede duş sonrasında kolay bir tarama sağlar.

Uygulama: 1-2 kaşık hindistan cevizi yağı ve yarım kaşık biberiye yağını karıştırın. Saç dipleri dahil en az 5 dakika masaj yaparak uygulanır. 30 dakika sonra durulanır. (İsterseniz şampuanla yıkayabilirsiniz) Haftada 2-3 defa uygulanabilir.

Hibiskus çiçeği:

Saç ve saç hastalıkları içinde kullanılabilen bu bitkinin birçok faydası vardır. Saç dökülmelerine engel olan hibiskus ayrıca saç uzamasına da yardım eder. Saçların sağlıklı ve parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olan bu bitki saçların yeniden büyümesine de katkı sağlar. Bu bitkiden sabun, şampuan, yağ ve saç kremi gibi insanların sağlığına faydası olan bitkisel ilaçlarlar ve temizlik açısından kullanılabilen sabunlar yapılmıştır.

Erken beyazlamayı önler.
Saç yağı ve saç maskesi olarak da kullanılan hibiskus nadir de olsa ters etki yaparak saçları beyazlatabilir.
Bu bitki C vitamini ve amino asit bakımından oldukça zengindir. İçerisinde bulunan bu zenginlikten dolayı saçlara son derece faydalıdır.
Saç dökülmelerine oldukça etkili bir çözümdür.
Tüm ciltlerde kullanılabilen bu bitki kepeğin oluşmasın engeller.
Saç derisi hassas olanlar için de kullanılabilir.
Saç diplerini güçlendirir ve saç kırılmalarına engel olur.
Sağlıklı saçların çıkmasına fayda eder.
Saçlara parlak ve gür bir görüntü kazandırır.
Ayrıca saça bakım yapar

Hibiskus bitkisi ayrıca mantara karşı oldukça etkili bir çözümdür. Mantar dolayısıyla saçlarda oluşan dökülmeler kötü bir görünüm kazandırır. Bu bitkinin saça uygulanması ile mantara neden olan virüslerin engellenmesine ve yavaş yavaş yok olmasına katkı sağlar. Mantarı ortadan kaldıran bu bitki yeniden saç çıkmasında faydalı olur. Bunun yanı sıra hibiskus görülebilecek diğer saç hastalıklarına da engel olabilmektedir. İçerisinde bulunan mineraller sayesinde birçok hastalığın ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Uygulama: 2 yemek kaşığı hibiskus, 1 yemek kaşığı jojoba yağı karışıtırılarak en az 5 dakika saç diplerine masaj yaparak uygulanır. 30 dakika sonra durulanır. (İsterseniz şampuanla yıkayabilirsiniz) Haftada 2-3 defa uygulanabilir.

Yandex.Metrica });