Kadın, Kadınlar, Kadın Sağlığı, Diyet, Yemek Tarifleri, Moda, Dekorasyon

Alkışlı Yorum

  • 12 Eylül 2018
  • Alkışlı Yorum için yorumlar kapalı
  • 1.216 kez görüntülendi.
Alkışlı Yorum

Alkışlı Yorum

Bir senedir bana hiç mesaj atmayan kocam, hattına gelen bedava mesajlar sayesinde bana bir sürü romantik mesaj atmaya başladı. Böylece kocamın odun olmadığını anladım; meğerse cimriymiş..

***

Yeni doğmuş oğluma, ısrarla babasının demode ismini koymaya çalışan kocamı vazgeçirmek için, o ismin eski sevgilimin adı olduğunu söyledim.
Sonuç; artık babasından bile bahsetmiyoruz.

***

Uzun süredir tanışmak istediği kıza, bir giriş cümlesi bulamayınca “Kurbanda ne kestiniz?” diye yaklaşan bir tek ben değilimdir değil mi? 2 milyarlık İslam alemi var, çıkar herhalde bir iki tane!.

***

El ele dolaşan çiftlere babamın yorumu: “Sanki kaybolacaklar!”.

***

Sevgilim sıkı bir rejime girdi. Motive olabilmesi içinde kilolarıyla dalga geçmemi istedi. Dediklerini harfiyen yaptım ve son 2 gündür ne arıyor, ne aradığım zaman cevap veriyor. Ben biliyordum başıma geleceği, haktır bana…

***

Komşumuz olan yaşlı teyzenin, evlenme yaşı çoktaan geçmiş olan iki oğlunu evlendirdiğini duydum. Teyzeye gelinlerinin nereli olduğunu sordum. Sağolsun cevap verdi: “Biri Rus, diğeri de Ukraniyeli…”

***

Yolu kısaltmak ve zamandan kazanmak için, trafiğin akmadığı bir zamanda bulvardan dönmek yerine aracı geri vitese takıp, gidiş yönünün tersine doğru hareket etmişken, tam da emelime ulaşacakken yurdum polisinin anonsu: “Honda Civic, 5 tane vitesin varken neden geri vites?”.


***

Durağa yanaşan minibüsün camından bana el sallayan hanımefendi… Camın buğusunu sildiğinizi anlayana kadar geçen birkaç saniyede içimi kaplayan o sıcaklık için teşekkür ederim..

***

BABAM evden çıkıyor, annem ardından sesleniyor: “X Bey, 10 Lira bırakıver, markete gitmem lazım.” Babam, “10 Liram olsa eve gelmem!” diyor. Annemden muhteşem cevap kopmamıza neden oluyor: “Aman bey, ben üstüne 10 Lira vereyim, sen hiç gelme.”.

// Lütfi Albayrak köşe yazıları AlkışlıYorum bölümlerinden alıntılanmıştır.

Yandex.Metrica });