Kadın, Kadınlar, Kadın Sağlığı, Diyet, Yemek Tarifleri, Moda, Dekorasyon

Konum Atmak

  • 22 Temmuz 2018
  • Konum Atmak için yorumlar kapalı
  • 1.298 kez görüntülendi.
Konum Atmak

Konum Atmak

TÜM ANNE VE BABALAR LÜTFEN YAZDIKLARIMI ÇOK DİKLATLİ OKUYUN VE DE MÜMKÜNSE PAYLAŞIN.

10 Yıldır Manavgat Belediyesi Zabıtasında çalışmaktayım. Turizmin gözbebeği olan Manavgat’ ımızda Türkiye’ nin en büyük turizm pazarları kurulmaktadır.Dolayısıyla her yıl bu pazarlarımızı yüzbinlerce turist ziyaret etmektedir.Her yerde olduğu gibi bizim pazarlarımızda da sayısını hatırlayamayacağım kadar çok çocuk kaybolmuş ve bugüne kadar Allaha şükür tamamını zaman zaman Polis arkadaşlarımızın da yardımları ile ailelerine teslim etmiş bulunmaktayız.

Şimdiye kadar kaybolmuş olan bir turist çocuğun ağlayarak bağırıp çağırarak feryat figan ettiğini hiç görmedim. Bilakis bu çocuklar çoğu zaman üniformalı gördükleri bizlerin ellerine yapışarak amca ben ailemi kaybettim lütfen bana yardımcı olurmusunuz diye bizlere yapışıp bırakmadıklarını gördüm..

Biraz şeytan tüyümü vardır bilmem ama çocuklar genelde beni severler çünkü onları dinlerim arkadaşlarımızda genelde bana teslim ederler bu yüzden.. Son kaybolan turist çocuğu ile aramızda geçen diyalog aynen şöyle; 3 – 4 yaşlarında sarışın mavi gözlü bir kız çocuğu bir eli işaret parmağımda sıkıca yapışmış vaziyette.

İsmin ne dedim söyledi peki anne ve babanın isimleri onlarıda söyledi hangi otelde kalıyorsunuz dedim bilemedi.. Ama benden telefonumu istedi numaralarımı var arayalım dedim hayır dedi. Benden telefonun dilini değiştirmemi istedi. İngilizce yapıp verdim. Facebook u kapatmamı istedi. Onuda kapattım.

Kendisi için açıldığını sonradan anladığım Face book sayfasına basit bir şifre ile girdi. Ve şöyle bir paylaşımda bulundu yakınlarım ben kayboldum şu an buradayım polis merkezinde beni almanızı bekliyorum ve inanmayacaksınız belki ama telefondan olduğu yerin konumunu paylaştı.

Hayretle bakakaldım ama dedim yanlış yazdın biz Zabıta yız dedim No dedi siz polissiniz. Girip zabıta nın ingilizce karşılığına bakınca Polis yazdığını gördüm. Tüm bunlar birkaç dakika içinde gerçekleşti bu arada küçük. Misafirimize çay ikram ettik. Pek beğenmese de zaten 15 dakikaya kalmadan ailesi geldi. Tüm bunları Türkiye ye tatile gelmeden önce çocuklarına öğrettiklerini anlattılar.. Bizlere teşekkür edip gittiler…

Şimdiiiii… Ya bizde ismini dahi ağlamaktan 1 saatte zor öğrenebildiğimiz çocuklarımız. Onlara Öcü gibi gösterilen biz güvenlik mensupları ailesine teslim ettiğimiz anda çocuklara atılan tokat mı desem aman abi sakın söyleme Kocam duyarsa beni keser diyen anneler mi hangisini anlatayım.. Çocukları teslim etmeden önce ailelerine onları korkutmayın bağırmayın vurmayın bizi ziyarete gelmişler deyip 1 2 dakika sakinleşmelerini bekleyip o küçük kalplerini kırmamalarını sağlamaya çalışmak…

Çözüm basit aslında ilk önce çocuklarınıza ailede bak bu Asker bu polis bu zabıta bu güvenlik görevlisi dışarda başınıza en ufak birşey geldiğinde bağırarak bu insanlara doğru koşun eline yapışın paçasına yapışın bırakmayın korkmayın diye öğretin ki şerefsiz kanı bozuk pisliklerin peşine takılıp gitmesin.

Ana sınıfından itibaren de siz öğretmenlerimiz bu görev sizin. Götürün çocukları gurup halinde. Karakollara polise zabıtaya anlatın tanısın bilsin Askeri polisi zabıtayı güvenlik görevlisini üniformayı. Siz de açın çocuklarınıza bir Face hesabı basit olsun şifresi konum atmayı öğretin. Emin olun sizden daha hızlı öğreneceklerdir…..

-Alıntı-

Yandex.Metrica });