Kadın, Kadınlar, Kadın Sağlığı, Diyet, Yemek Tarifleri, Moda, Dekorasyon

Polis Karşısındaki Kadını Tehdit Eden Adamı Doğduğuna Böyle Pişman Etti

  • 06 Eylül 2017
  • Polis Karşısındaki Kadını Tehdit Eden Adamı Doğduğuna Böyle Pişman Etti için yorumlar kapalı
  • 1.773 kez görüntülendi.
Polis Karşısındaki Kadını Tehdit Eden Adamı Doğduğuna Böyle Pişman Etti

Polis Karşısındaki Kadını Tehdit Eden Adamı Doğduğuna Böyle Pişman Etti

Bazen içinden çıkamayacağınız kadar zor durumlarla karşılaşabiliyorsunuz.Böyle durumlarda etrafınızda sizi koruyup kollayan kişiler olması her zaman yararınızadır.Az sonra okuyacağınız ve gerçekte yaşanmış olay ilk kez Reddit’te paylaşıldı.Bir gün eşiyle beraber yemeğe çıkan bir adam, yan masada oturan ve ilk kez dışarıya çıkan ikilinin konuşmalarına kulak misafiri olur. İşler yerinde gitmeyince erkek, kadını tehdit etmeye başlar.

Eşiyle beraber yan masada oturan adam ise tam olaya dahil olacakken kahraman bir yaşlı polis olaya el atar.Gönderi sosyal medyada hızla yayıldı ve insanlar o adama övgüler yağdırdılar.

İşte insanlığın ölmediğini kanıtlayan o hikâye…

Eşimle beraber yemek yerken yan masaya ilk kez randevuya çıktıkları belli olan bir kadın ve erkek geldi. Erkek, kadına uygunsuzca yorumlar yapıyor ve kadın bundan rahatsız oluyordu.

Kadın yemeğini çabucak bitirmeye çalışarak bir an önce eve gitmek istiyor gibiydi. Erkek ise yine uygunsuzca bir yorum yaparak, ‘En azından ağzını çok iyi kullanıyorsun’ dedi.

Kadının suratı kızardı ve söylediğinin uygunsuz olduğunu ifade etti. Adam ise hiç bozuntuya vermeden elini açarak ‘Merak etme zaten gecenin sonunda bunu anlayacaktım’ dedi.

Kadının cevabını kaçırdım. Ortam biraz gürültülüydü. Adam daha da ileriye giderek, ‘Tatlım, seni evinin önünden aldığımı unuttun mu? Nerede yaşadığını biliyorum’ dedi. Kadının utançtan kırmızılaşan yüzü bu sefer bembeyaz oldu.

Buna izin veremezdim. Küçüklüğümden beri bu tür olaylara sessiz kalmamıştım ve bu sefer de kalmayacaktım. Ne yapacağımı bilmiyordum. 23 yaşında ve atletik bir vücudum vardı. Gerekirse onun anladığı dilden konuşacaktım.

 

Tam sandalyemden kalkarken 50’li yaşlarda ve kaslı bir beyefendi omzuma vurarak, ‘Merak etme. Ben halledeceğim’ dedi. Sesinde inanılmaz bir güven vardı. Onun aklındaki fikrin, benim pataklama fikrinden daha iyi olacağına inanıp sandalyeme oturdum.

Adamın masasına bir sandalye çekti. Polis kimliğini çıkarıp masanın üstüne sert bir şekilde koydu. Şimdi de adamın suratı bembeyaz oldu.

Polis: “Buraya gelmiş ailemle beraber kızımın doğum gününü kutlarken karşındaki masum kadını tehdit ettiğine kulak misafiri oldum. Bunu neden yaptığını mantıklı bir şekilde açıklayabilir misin?”

Adam: “Şey… Yani şöyle…”

Polis: “Ben de öyle düşünmüştüm. Aslında biraz kararsızım. Senin icabına kendim mi baksam yoksa arkadaşlarımı mı çağırsam?”

Adam: “Yani… Buna gerek yok.”

Polis: “Aslında ben de insanların gecesini mahvetmek istemiyorum. İyisi mi sen bana kimliğini var. Ben kimliğini incelerken sen de şimdi git ve gecesini mahvettiğin bu masum kadının ve kendinin hesabını öde. Bu sana uymazsa, ilk önerime geri döneceğim.”

Adam: “Sorun yok!”

(Bunun ardından yavaşça kasaya gider ve hesabı öder.)

Polis: (Bir yandan adamın kimlik bilgilerini not alır.) Kusura bakmayın, hanımefendi. Kötü durumda olduğunuzu düşündüm ve yardım etmeye karar verdim. Şikayetçiysen ve eğer istersen bu hergeleyi hemen gözaltına alayım.”

Kadın: “Teşekkür ederim. Unutalım gitsin bence. 30 dakika önce masadan kalkmak istedim ama izin vermedi.”

Polis: (Babacan bir jest ve ses tonuyla) Kızımla beraber buradayım. Sen de bir zamanlar onun yaşındaydın ve bugün doğum gününü kutluyoruz. İstersen masamıza sen de katıl. Gecenin sonunda seni evine bırakayım.

Kadın: “Aslında bu harika olurdu. Hakkınızı nasıl ödeyeceğim bilemiyorum. Çok teşekkür ederim.”

Adam hesabı ödedikten sonra masaya geri döner.

Adam: “Hesabı ödedim. Kimliğimi geri alabilir miyim?”

Polis: “Al bakalım. Kimlik bilgilerin bende. Bir daha hanımefendiye yaklaştığını duyarsam kendini hapishanede bulursun.”

Adam: “Asla. Çok özür dilerim.”

Bunun ardından adam restorandan arkasına bakmadan hızlıca kaçar. Kadın ise polisin masasına oturur.

Şimdiye dek tanık olduğum en kahraman polisti. Olayı sessizce halletti.

Polisin şans eseri de olsa doğru zamanda ve doğru yerde olması belki de bir hayat kurtarmış.

Yardıma ihtiyacı olan savunmasız kadınlara her daim yardım etmeliyiz. Yaşanmış olayı paylaşmayı ihmal etmeyin.

Yandex.Metrica