Kadın, Kadınlar, Kadın Sağlığı, Diyet, Yemek Tarifleri, Moda, Dekorasyon

Sınıfın Zorba Kızı Zavallı Kızla Sürekli Uğraşıyordu. Zavallı Kız İntikamını Bakın Nasıl Aldı.

  • 22 Mayıs 2017
  • Sınıfın Zorba Kızı Zavallı Kızla Sürekli Uğraşıyordu. Zavallı Kız İntikamını Bakın Nasıl Aldı. için yorumlar kapalı
  • 1.876 kez görüntülendi.
Sınıfın Zorba Kızı Zavallı Kızla Sürekli Uğraşıyordu. Zavallı Kız İntikamını Bakın Nasıl Aldı.

Sınıfın Zorba Kızı Zavallı Kızla Sürekli Uğraşıyordu. Zavallı Kız İntikamını Bakın Nasıl Aldı.

Kabadayılık taslanmasına herkes maruz kalmıştır. Ortaokuldayken yeni bir okula geçtiğim deki zamanları hatırlıyorum da sınıftakilerin benimle uğraşmaya başlaması tanıştıktan hemen sonra gerçekleşmişti. Kabadayıların kendilerine yeni kurban bulmaları işten bile değil. Onları ise bir anlığına tamamen durdurabiliyorsunuz. Aşağıdaki hikayenin kahramanı, kendisine kabadayılık taslayan kızı zekice bir hamleyle saf dışı bırakıyor.

Eğer size de zamanında birileri kabadayılık tasladıysa, aşağıdaki hikayeyi okumaktan zevk alacaksınız. Keşke ben de buna benzer bir şeyi ortaokulda yapsaydım. Kabadayılık ciddi bir sorun ve buna maruz kalmamak için önlem alabilirsiniz. Hikayedeki zavallı kız, kabadayılık taslayan kızın empati kurmasını sağlamış. Umuyoruz ki kız başkalarına da böyle şeyler yapmaz.

“İlkokulda herkes tarafından tanınan birisi değildim. Kitap okumaya severdim, biraz kiloluydum, gözlüklerim vardı ve notlarım iyiydi. Klasik bir ‘inek’ yani. Arkadaşlarım yok değildi. Ama sık sık bana ‘inek’ ve ‘şişko’ diyorlardı.

Bir gün sınıfta oturuyorduk. Bana kabadayılık taslayan kız da (Ona, Merve diyelim) tam karşımda oturuyordu. Merve, ayaklarını sertçe yere vuruyordu (Bahsettiğim hareket gergin insanların bacaklarını oynattıkları türden değil. Merve, bacaklarını yukarıya kaldırıp birden sertçe yere vuruyordu).

Yere Herkül gibi vura vura masanın üstünde duran gözlüğünü, ayaklarını vurduğu yerin hemen yanına düşürdü.

İyilik dolu bir kız olduğumdan Merve’ye, “Merve, DUR! AYAKLARINI VURDUĞUN YERE DİKKAT ET!” diye bağırdım.

Gözlüklerinin hemen yanında duran ayaklarını hemen durdurdu ve bana sertçe bir bakış atarak “Neden?” diye sordu.

Eğer adımını atarsa kendi gözlüklerini kıracağını söyleyebilirdim ama nedense söylemek istemedim. O gün de şans eseri gözlüğümü takmıyordum. Birden ona, “Gözlüklerime basacaksın” dedim.

Merve iyice hırslandı ve gözlüğe hızla bastı. Gözlüğün camı ve çerçevesi paramparça oldu.

Gözlüğün parçalanma sesini duyan Merve kırılan gözlüğü yerden almak için eğildi. Bana bakarak alay edercesine gülüyordu. Gözlüğü eline aldığında, gözlüğün kendisinin olduğunu anladı. Birdenbire bağırarak ağlamaya başladı ve öğretmene şikayet etmeye koştu.

Mükemmeldi.”

Eğer siz de kabadayılardan nefret ediyorsanız paylaşmayı ihmal etmeyin.

Yandex.Metrica });