Yeterki iste

  • 26 Ekim 2018
  • 1.758 kez görüntülendi.

Yeterki iste

İbrahim Ethem Hz, tacı tahtı terk ediyor, Seneler sonra kendi yaptırdığı camide yatsı Namazı kılıyor, dışarıda kar hava çok soğuk, “Şurada kıvrılayım da sabah olunca giderim” diye düşünüyor, Caminin bekçisi geliyor!

“Ne yapıyorsun” diyor

“Müsaade et şurada yatayım, Sabah Namazından sonra gideceğim” diyor,

Görevli bacağından tutuyor onu ve “İbrahim Ethem senin gibi çulsuzlar için yaptırmadı bu camiyi” diyor ve bacağından sürükleye sürükleye, kafasını merdivenlere vura vura atıyor onu dışarıya!

İbrahim Ethem “Ben bu camiyi yaptırdım” diyemiyor kibir olur diye, çaresiz şehre gidiyor. Her taraf kapalı, sadece bir yer açık, bir fırın. Kapıyı çalıyor ve sabaha kadar oturma müsaadesi istiyor, orada çalışan işçi “Geç otur” diyor, Aradan bir-iki saat geçiyor, Sabah ezanı okunmaya başlıyor, okunduktan sonra işçi dönüyor.

“Hoş geldiniz nereden gelip nereye gidiyorsunuz isminiz ne” diyor İbrahim Ethem de;

“Ben iki saattir burada oturuyorum şimdi mi geldi aklına sormak” diyor!

Fırıncı “Ben bu fırında işçiyim, iki çocuğum var, iki de yetime bakıyorum, Ben onlara şimdiye kadar haram lokma yedirmedim, senin geldiğin vakit benim mesai saatim dahilindeydi, ezan okundu mesaim bitti. Seninle istediğin kadar konuşabiliriz, şimdi kazancıma haram karışmaz” diyor!

İbrahim Ethem “Sen ne güzel adammışsın, Sen Allah’tan bir şey isteyip de olmadığı vaki oldu mu” diye soruyor;

“Ben Allah’tan ne istediysem verdi, Fakat Allah’tan bir şey istedim, Onu bana vermedi, Allah’a yalvardım, bana İbrahim Ethem Hz göster diye, bana onu göstermedi” diyor!

“o Allah öyle bir Allah ki” diyor İbrahim Ethem Hz “İbrahim Ethem’in bacağından sürükleye sürükleye, kafasına vura vura getirir sana gösterir, sen yeterki yürekten iste” diyor!

Sevenin sevdiğinden istediği tek şeydir dua. Ayrı bedenleri bir muhabbette birleştirendir dua. Çaresizken sığındığımız tek limandır dua, Kulun Rabbiyle teke tek buluştuğu andır dua. Yoksulun ekmek kapısı, dertlinin derman kapısıdır dua”!

Sen yeterki iste. Et duanı. Ümitsizliğe düşme. Her şeyin bir vakti var… Tabi ettiğin duaya gerçekten inanırsan

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica