Kadın, Kadınlar, Kadın Sağlığı, Diyet, Yemek Tarifleri, Moda, Dekorasyon

Çocuklarını Tsunamide Kaybetti – 10 Yıl Sonra Gördüğü Fotoğrafla Dehşete Düştü

  • 12 Haziran 2017
  • Çocuklarını Tsunamide Kaybetti – 10 Yıl Sonra Gördüğü Fotoğrafla Dehşete Düştü için yorumlar kapalı
  • 2.299 kez görüntülendi.
Çocuklarını Tsunamide Kaybetti – 10 Yıl Sonra Gördüğü Fotoğrafla Dehşete Düştü

2004 yılındaki tsunami Endonezya, Sri Lanka, Hindistan ve Tayland’ı derinden etkiledi. Doğal afet nedeniyle 200 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Muhtemelen herkesin hayatını kaybeden bir tanıdığı, arkadaşı ve aile bireyi vardır.Endonezya’nın Açe Adası’nda yaşayan Rangkuti ailesi de tsunamiyi asla unutamayacak olan ailelerden biri. Tsunami nedeniyle aile üç çocuğundan ikisini kaybetti.

Yıllar geçti ve herkes hayatına devam etti. Tsunaminin on yıl ardından bir tanıdıkları inanılmaz bir şey fark etti.Tsunami, Açe Adası’nı 2003 yılında vurduğunda Rangkuti ailesi, iki çocuğunu kaybetti. Çocukların babası Septi Rangkuti, çocuklarını korumak için onları salın üzerine koysa da çocuklar tsunamiden korunamadı.

Septi ve eşi Jamaliah, kaybolan iki çocuğunu bulabilmek için aylarını harcadı. Ancak hiçbir sonuç çıkmadı. Sonunda gerçeği kabullendiler ve acı da olsa hayatlarına devam ettiler.Anne ve baba, hayatta kalan tek çocuklarının üzerine titrediler. 2014 yılında Septi’nin kardeşi tanıdık gelen bir simayla karşılaştı.Amca hemen kızı araştırmaya başladı. Kendisine kızın tsunami sonrası kaybolduğunu ve bir aile tarafından sahiplenildiği söylenildi.

Tsunami dalgaları nedeniyle küçük kız 128 kilometre ötedeki bir adaya savrulmuştu. Burada kendisini bir balıkçı kurtarmıştı. Balıkçı da küçük kızı annesinin yanına götürdü ve 10 yıl boyunca kıza baktılar.Amca, küçük kızın yeğeni olduğuna kanaat getirince Jamaliah’a durumu anlattı. Ancak hiçbir şey kesin değildi. Kızın adı bile farklıydı. Tsunamiden öncesine dair hiçbir şey hatırlamıyordu.

Septi ve Jamaliah, kıza bakan kişilerle irtibata geçip bir buluşma ayarladılar. Kızı gördükten sonra hemen anladılar. Küçük kız gerçekten de öz kızları Raudhatul’du! 10 yıllık acı ve özlem sonunda bitti. Anne ve baba, 14 yaşındaki kızlarına kavuştular. Kimsenin beklemediği bir gelişmeydi bu. Buluştuklarında ise herkes ağladı. Raudhatul daha sonra evine geri döndü. Sonra daha da ilginç bir şey gerçekleşti.Olay medyada yer almaya başlayınca, aile öldüğünü sandığı oğulları Arif’e de kavuştu. O da başka bir adaya savrulmuştu.

Meğerse Raudhatul’u kurtaran balıkçı Arif’i geri dönüp kurtarmak istemiş ancak döndüğünde Arif’i bıraktığı yerde bulamamış. Arif de başka bir aile tarafından bakılmaya başlanmış. Televizyonda kız kardeşini gören Arif hemen yetkililerle irtibata geçmiş.Yıllardır süren hasretin ardından aile şimdi bir araya geldi. Artık geleceğe daha umutlu gözlerle bakıyorlar.

Yandex.Metrica });