Kadın, Kadınlar, Kadın Sağlığı, Diyet, Yemek Tarifleri, Moda, Dekorasyon

Milyon Dolarlık Arabasını Gömen İş Adamı

  • 11 Mayıs 2018
  • Milyon Dolarlık Arabasını Gömen İş Adamı için yorumlar kapalı
  • 1.639 kez görüntülendi.
Milyon Dolarlık Arabasını Gömen İş Adamı

Milyon Dolarlık Arabasını Gömen İş Adamı

Thane Chiquinho Scarpa isimli bu kişi Brezilyalı zengin bir iş adamı. Sosyal medya hesaplarından yaptığı ilginç bir duyuruyla geniş kitlelerce tanınır hale geldi.

Thane Chiquinho Scarpa, internet üzerinden yaptığı duyurusunda milyon dolarlık Bentley otomobilini Mısırlılar gibi bir mezar açıp gömeceğini belirtti.

Scarpa gerekçe olarak, aslında Mısır firavunlarına özendiğini, öldüğünde öbür dünyada da Bentley otomobilini kullanabilmek için böyle bir şey yapacağını açıkladı.

Ardından sosyal medya hesabında otomobilini mezara gömeceği tarihi açıklayarak medyayı da malikanesine davet etti.

Hatta bununla da yetinmeyip bizzat Bentley otomobili için kazdığı mezarın fotoğraflarını da sosyal medyada paylaştı.

Tahmin edeceğiniz gibi bu adama sosyal medyadan oldukça sert ve olumsuz tepkiler geldi.

Birçokları tarafından deli olmakla itham edilen Scarpa’ya arabasını hayır kurumlarına bağışlaması için de çeşitli çağrılarda bulunuldu.

Ancak Scarpa bu eleştirilerin hiç birinden etkilenmedi ve tüm baskılara rağmen otomobil gömme törenini iptal etmedi.

Açıkladığı tarihte ise kalabalık bir gazeteci grubunun önünde daha önce söylediği gibi Bentley otomobilini mezara gömme törenini başlattı.

Bentley marka otomobil hazırlanan mezara indirilir ve fotoğrafları çekilirken Scarpa bir anda töreni durdurdu ve şu muhteşem konuşmayı yaptı :

“Milyon Dolarlık Bentley’imi gömeceğimi söylediğim için beni kınadınız. Halbuki birçok insan benim bu arabamdan çok daha değerli bir şeyi hergün toprağa gömüyor!

Kalpler, karaciğerler, akciğerler, gözler ve böbrekler sürekli toprağa gömülüyor. Bu çok düşüncesizce ve aptalca bir durum.

Dışarıda organ nakli bekleyen o kadar çok insan varken bu sağlıklı organları her gün toprağın altına gömüyoruz. Bu ise dünyadaki en büyük israf.

Bentley otomobilim bununla karşılaştırıldığında ise gerçekten hiç birşey. Hayatta bir organdan daha değerli hiç birşey yok, çünkü insan hayatından daha değerli birşey yok.

Burada tüm organlarımı bağışladığımı şu an resmen açıklıyorum.”

Peki bu “çılgınca” fikir bir işe yaradı mı? Elbette yaradı. Bir ay içinde organ bağışları tam tamına %31,5 arttı! Bu çılgın adamı canı gönülden alkışlıyoruz.

Yandex.Metrica });