Kadın, Kadınlar, Kadın Sağlığı, Diyet, Yemek Tarifleri, Moda, Dekorasyon

Nafaka’ yerine ‘sadaka’ yazınca yeniden nafaka ödemeye mahkum oldu

  • 08 Kasım 2021
  • Nafaka’ yerine ‘sadaka’ yazınca yeniden nafaka ödemeye mahkum oldu için yorumlar kapalı
  • 446 kez görüntülendi.
Nafaka’ yerine ‘sadaka’ yazınca yeniden nafaka ödemeye mahkum oldu

Nafaka’ yerine ‘sadaka’ yazınca yeniden nafaka ödemeye mahkum oldu

Bursa’da iki yıl önce boşanma aşamasındaki eşine aylık 300 lira tedbir nafakası ödeyen M.K, son gönderdiği ödeme için açıklama kısmına “sadaka” yazdı. Nafaka alan S.K ise açıklamayı görünce nafaka ücretinin ödenmediğini ileri sürerek dava açtı.

Bursa’da boşanma aşamasındaki eşi S.K.’ye her ay ‘tedbir nafakası’ olarak 300 lira ödeyen M.K., internetten yaptığı geçen yıl haziran ayındaki ödeme için açıklama kısmına ‘sadaka’ yazdı. S.K. nafakasının ödenmediğini ileri sürüp icra takibi başlattı. M.K. ise cep telefonu mağduru olduğunu belirterek karşı dava açtı. Yerel mahkeme, açıklama kısmına yazan ifadeyi göz önünde bulundurarak M.K.’nın yeniden nafaka ödemesine hükmetti.

DHA’nın haberine göre, Bursa’da 2 yıl önce M.K. ile S.K. anlaşmalı boşanmaya karar verdi. Süreç devam ederken, aile mahkemesi M.K.’nin eşi S.K.’ye her ay 300 lira ‘tedbir nafakası’ ödemesine hükmetti. Tedbir nafakasını düzenli olarak internet bankacılığı ile yapan M.K., 2020’nin haziran ayında ödemenin açıklama kısmına ‘nafaka’ yerine ‘sadaka’ yazdı. Bunun üzerine S.K., avukatı aracılığıyla M.K.’nin kendisine ödediği paranın ‘sadaka’ olduğunu, nafakasının ise yatırılmadığını iddia ederek icra takibi başlattı.

‘CEP TELEFONUNUNUN AZİZLİĞİNE UĞRADIM’
Nafakayı ödediğini belirten M.K. ise karşı dava açarak dilekçesinde şu ifadeleri kullandı: “Açıklama kısmında nafaka yazmıştım. Fakat kullandığım cep telefonunun azizliğine uğradım. Otomatik klavye ‘nafaka’ kelimesini ‘sadaka’ olarak düzeltmiş. Bilerek yazmadım.”

Yandex.Metrica });