Kadın, Kadınlar, Kadın Sağlığı, Diyet, Yemek Tarifleri, Moda, Dekorasyon

7 Günde Göbek Eritme Egzersizleri

  • 29 Haziran 2017
  • 7 Günde Göbek Eritme Egzersizleri için yorumlar kapalı
  • 3.101 kez görüntülendi.
7 Günde Göbek Eritme Egzersizleri

7 Günde Göbek Eritme Egzersizleri

Eminim herkesin korkulu kabusu haline gelmeyi başaran bu göbek problemi oldukça sinirleri bozuyor. Bazen söyleriz ya su içsek kilo göbek yapıyor diye.. İşte bu istenilmeyen göbeklerden kurtulmak için sadece 7 günde düzenli şekilde yapacağımız egzersizler sayesinde yok olacaktır.. Sadece gün içerisinde belirli bir zaman ayırmanız gerekiyor. Ayrıca istenilmeyen göbeklerden sonsuz olarak kurtulmak için egzersizlere yardımcı olabilecek bir çok unsurlarda olmakta.. Mesela beslenme % 50 oluşturmasından dolayı lütfen beslenmenize de dikkat ediniz.. Yoksa uygulayacağınız egzersizler yeterli olmayacaktır. Doğal bit yöntem ile destek vermek isterseniz biberiye yağı oldukça etkili olur.. Özellikle karın bölgesine uygulayacaksınız sadece 5 dakika ayırmanız yeterli.. Biberiye yağını avucunuzun içerisine alın ve sürmek istediğiniz bölgeye göbeğinize aşağıdan yukarıya doğru sürmeye başlayın. Sadece beş dakika bu şekilde sürmeniz yeterli olacaktır. Kan dolaşımını hızlandırmak ve yağları eritmek için en doğal çözümdür denilebilir. İlk aşamada çok kolay hareketler ile başlamanız lazım..

 

1. Hareketimiz : Düz bir zemin üzerine sırt üstü uzanın .. Dizlerinizi bükün ve ellerinizi başınızın arka tarafına yerleştirin ve başınıza destek verin . Hareketi yapma aşamasında burnunuz ve dizleriniz birbirine bakacak şekilde olmalı.. Hareketi yaparken asla dizlerinizi bükmeyin ve kollarınızı kapatmayın .. Nefes alıp verin ve vücudunuz açık şekilde olacak.. 20 defa üç set şeklinde bunu uygulayın..

2. Hareket : Yine birinci hareketimiz gibi sırt üstü uzanın.. Nefes alıp verme aşamasında başımızı ön kısma değil vücudumuzun yan kısımlarına doğru yapın ..

Yani başınız ve dizleriniz arasında açı oluşturun.. Dizinizin yan kısmına doğru başınızı eğip kaldırın. vücut açık ve sabit yapmaya özen gösterin .. Bu hareketi 12 tekrar ve üç set halinde yapınız..

3. Hareket : Belimiz tamamen yere yapışacak şekilde uzanın. Dizlerinizi bükün.. Kollarınız vucudunuza paralel olarak uzatın..

Nefes alıp verirken ilk önce sağ ayağınızı yere sürtecek şekilde uzatıp tekrar geri çekin. Bu hareket alt karın kaslarını çalıştıracak.. Daha sonra sol ayağınızı aynı şekilde yapınız.. Ama beliniz kesinlikle yere yapışacak düzeyde olmalıdır .12 tekrar üç set yapınız..

4. Hareket: Bütün karın kaslarımızı çalıştırmak için mutlaka bu hareketi uygulayın.. Yere yüzü koyun uzanın.. Yani vücudunuz yere paralel olacak şekilde uzanın.. Nefes alıp – verme aşamasında sadece başınızı yukarı – aşağı olacak şekilde yapın.. Kısacası nefes alma aşamasında başınızı yukarı çekin ve nefes verme de aşağı bırakın.. Üç set 16 tekrar olacak şekilde uygulayın.. Bu hareket ile bel arkasında yer alan kasları daha güçlü hale getirebilmek amacı yapılmaktadır..

Yandex.Metrica });