Kadın, Kadınlar, Kadın Sağlığı, Diyet, Yemek Tarifleri, Moda, Dekorasyon

Bu Karışım Bağırsaktaki Yararlı Bakterilerin Çoğalmasını Sağlıyor

  • 07 Ağustos 2018
  • Bu Karışım Bağırsaktaki Yararlı Bakterilerin Çoğalmasını Sağlıyor için yorumlar kapalı
  • 1.947 kez görüntülendi.
Bu Karışım Bağırsaktaki Yararlı Bakterilerin Çoğalmasını Sağlıyor

Bu Karışım Bağırsaktaki Yararlı Bakterilerin Çoğalmasını Sağlıyor

Bedenimizin ikinci beyni sayılan ‘bağırsaklar’, sağlıklı bir vücut için etkili olan yararlı bakterileri içeriyor. Peki sağlıklı bağırsak florası için ne tür besinler tüketmek gerekiyor?

Diyetisyen Nilay Keçeci Arpacı bağırsakları temizleyerek, boşaltım sistemini düzenleyen besinleri anlatıyor:

ANTİBİYOTİK ETKİSİ YAPIYOR

Sağlıklı bir vücut için öncelikle sindirim sistemini iyileştirmek gerekir. Bu konuda antibiyotik etkisi yaratan sarımsak, bağırsaklarda bir savunma mekanizması oluşturur. Sarımsağın çiğ tüketilmesinde fayda vardır.

KEMİK SUYU

Sağlıklı bir bağırsak florasında kemik sularının önemli bir rolü vardır. Vitamin ve minarellerin dışında jelatin, doğal yağlar ve sağlıklı aminoasitler içeren kemik suyu bağırsakların onarılması ve güçlenmesi için oldukça faydalıdır.

LAHANA TURŞUSU

Ev ortamında ve az tuzlu olarak oluşturulan lahana turşusu bağırsaklar için doğal temizleyicilerden biridir. İçeriğindeki vitaminler ve minerallerle faydalı bir kış sebzesi olan lahana; pişmiş, çiğ ya da turşu olarak tüketildiğinde bağırsakları temizleyen ve sağlıklı çalışmasını sağlayan güçlü bir probiyotik kaynağıdır

ANTEP FISTIĞI

ANTEP fıstığı, lezzetinin yanı sıra bağırsaklar için tam bir sağlık deposudur. Bağırsak kaslarının güçlenmesi, düzenli çalışması konusunda oldukça etkilidir. Gün içerisinde ara öğün olarak 12-15

adet tüketilen Antep fıstığı, günlük lif miktarını sağlar ve yararlı yağ asitleriyle de bağırsak hareketlerini hızlandırır.

PIRASA

Kış aylarının vazgeçilmez besini pırasa, bir çeşit lif olan ‘inülin’ içerir.İnülin, bağırsaklarda sağlıklı bakterilere dönüşen önemli bir maddedir..

Yandex.Metrica });