Doğumdan Sonra Şişen Göğüsler

  • 03 Ocak 2014
  • Doğumdan Sonra Şişen Göğüsler için yorumlar kapalı
  • 3.745 kez görüntülendi.
Doğumdan Sonra Şişen Göğüsler

Doğumdan sonra yeterince emzirmeme, aşırı tatlıya kaçma sonra çok sıvı aldığınızda memelerde süt birikimi olabilir.
Göğüsleriniz şişerek genişleyebilir, fazlaca sertleşebilir, Göğüs uçlarından süt fışkırabilir. Memelerde genelde ağrı ve acı hissedilir. Memelerin üzerindeki damarlar gerginlik yüzünden görülebilir. Bu durumda;
– Yatın istirahat edin,
– Bebeğinizi sürekli emzirin.
– Bebeğiniz memeyi boşaltamaya çalışıp boşaltamıyorsa sütü elle vermeyı ya da pompayla boşaltmaya çalışın.
– Memenizin sertliğinden ve aşırı gergin olmasından dolayı bebeğiniz meme ucundan emmesi zor olabilir. Siz emzirme işlemine geçmeden önce biraz memenizden süt sağın sonra o sütü meme ucunuza sürünki yumuşasın. Bu sekılde bebeğiniz sizin meme ucundan çok daha rahat süt içebilecek.

– Eğer memeniz yaptığınız herşeye rağmen yumuşamadıysa sıcak bır havluyu alın ve göğsünüzde bekletin. Sonra sağdığınız sütü alın memenize sürün ve masaj yapın. Daha sonra emzirmeye başlayın. Yoksa bebeğiniz meme ucunuzu bulmaya çalışıcak ve bulamayacak sonra yorulucak ve yeterince doyana kadar ememeyecek. Hem bebeğiniz aç uyumuş olucak hemde sizin göğüsleriniz boşalmamış olacak.
– Sağılan süt çok fazla geldiyse atmayın sakın 8 derecelik oda sıcaklığında durabilir ve buzdolabınada koyabilirsiniz 2 gün kadar dayanabilir.

Yandex.Metrica