Daha hızlı kilo vermenin en kolay 10 yöntemi

  • 26 Mart 2022
  • Daha hızlı kilo vermenin en kolay 10 yöntemi için yorumlar kapalı
  • 594 kez görüntülendi.
Daha hızlı kilo vermenin en kolay 10 yöntemi

Daha hızlı kilo vermenin en kolay 10 yöntemi

Daha hızlı kilo verin, verdiğiniz kiloları geri almayın. Bilim tarafından desteklenen bazı kolay alışkanları hayatınıza dahil ederek, hem daha hızlı kilo verin; hem de sağlıklı bir vücuda sahip olarak daha kolay kilo kontrolü sağlayın.

AÇIK RENK TABAK KULLAN PORSİYONLARI AZALT
Araştırmalar net olarak gösteriyor, koyu renk ya da renkli tabaklar daha fazla yemek yemenize neden oluyor.

Hele ki kırmızıyı asla tercih etmeyin. Bu sürekli olarak iştahınızı açabilir.

Porsiyonlarınızı küçültün. Tabağınıza daha az porsiyon eklemeyi alışkanlık haline getirerek daha hızlı kilo verebilir ve hatta istediğiniz kiloda daha uzun süre kalabilirsiniz

DÜŞÜK KALORİLİ, YÜKSEK PROTEİNLİ
Yumurta düşük kalorili güçlü bir protein kaynağıdır ve protein kaslarını güçlendirir. Kaslar güçlendikçe daha fazla yakıta ihtiyaç duyar ve bu sizin bazal kalori harcamanızı arttırır yani metabolizmanız daha hızlı çalışır. Bu nedenle daha hızlı kilo vermeye çalışırken kastan kaybetmek hiç akıllıca bir seçim olmaz.

Daha hızlı kilo vermek için düşük kalorili protein içeren besinler tüketmeli ve kaslarınızı çalıştırmalısınız.

KAHVALTINA YULAF EKLE
Yulafın diyet ile bu kadar özdeşleşmesinin bir nedeni var tabi ki! Her gün bir kaç kaşık yulaf yemek daha hızlı zayıflamanın lezzetli yollarından biridir. Omletinize ekleyin, sağlıklı bir smoothie yapın isterseniz sadece yoğurdunuza ekleyin. Yulaf sindirim sisteminiz için harikadır. Sizin daha uzun süre tok kalmanızı sağlar. Açlık krizlerini önler ve daha hızlı kilo vermek için gerekli ortamı sağlar.

HER GÜN 3 TANE ELMA YE
Obez kişilerle yapılan bir araştırma, günde 3 tane elma yemenin sağlıklı bir beslenme planıyla ayda 2 kilo daha fazla kilo vermeyi sağladığını gösteriyor. Araştırmada eşit kalori miktarına rağmen diyetinde günlük 3 elma olan grup ortalama 2.6 kilo daha fazla zayıfladı.

Diyetinize her gün 3 elma ekleyerek daha hızlı kilo verebilirsiniz.

ÖĞÜN SAATLERİNİ KISITLA
Öğün saatlerini kısıtlamak sağlığınız açısından da oldukça faydalı. Akşam 17:00’den sonra yemek yemeyerek daha hızlı kilo verebilirsiniz.

Aynı şekilde aralıklı oruç diyeti ile ilgili ayrıntılı bilgi edinerek öğün saatlerinizi daha hızlı kilo vermenizi sağlayacak şekilde düzenleyebilirsiniz.

EVDE KISA EGZERSİZ TURLARI YAP
Aralıklı yoğunluklu egzersiz ve aralıklı egzersiz daha hızlı kilo vermenizin bir yoludur.

Kısa süreli hareketler vücut metabolizmanızı yükseltir ve spor sonrası bir süre daha yüksek enerji yakmaya devam edersiniz. Bu nedenle aralıklı egzersiz daha etkili olur. Buna bir örnek olarak günde 40 dakika spor yapmak yerine sabah ve akşam 20 dakika spor yapabilirsiniz.

Ayrıca kalp atış hızının sistemli birşekilde yükseltip düşürmeyi sağlayan aralıklı yoğunluklu egzersiz güçlü kardio sağlar ve yağ yakımını arttırır. Bunun için en kolay örnek 3 dakika yürüdükten sonra 1 dakika boyunca koşmak olabilir.

ZAYIFLATAN VİTAMİNLERİ EKSİK ETMEYİN
Vücudumuzda her vitamin ve mineralin farklı bir işlevi vardır ve bunlardan bazıları daha hızlı kilo vermeniz konusunda destekleyicidir.

Günlük vitamin ihtiyacınızı “doğru” karşılamak, vücudunuz daha sağlıklı çalışmasını sağlar ve bu metabolizmanızın fazla kilolarla mücadele etmesini kolaylaştırır.

Düşük kalorili bol çeşitli sebze ve meyveler vitamin ve mineral ihtiyacını karşılamanın en ideal yöntemidir.

EKLEDİĞİN YAĞI AZALT
Her ne kadar vücudumuzun belirli ölçüde sağlıklı yağlara ihtiyacı olsa da fazlası kalori olarak toplanır.

Her bir kaşık yağ size yaklaşık 100 kalori verir. Salatalara ve yemeklere eklediğiniz yağı azaltarak daha hızla kilo verebilirsiniz.

Ayrıca elbette mutlaka zeytinyağı gibi sağlıklı yağlar tercih edin.

ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİNE ACI EKLE
Acı biber metabolizmanızı belirli bir süre hızlandırır bunun için araştırmalar bazı biberlerin yaklaşık 2-3 saat metabolizmayı hızlandırdığınız gösteriyor.

Sağlıklı ve doğal acı pul biberlere alışma vakti gelmiş olabilir.

Aşırıya kaçmadan öğle ve akşam yemeklerinize ekleyeceğiniz biraz acı, kilo kontrolünüzü kolaylaştıracak.

PROBİYOTİK TÜKET
Bağırsak sisteminizdeki faydalı bakteriler, vitamin ve minerallerin emilimini düzenler. Sindirim sisteminizin sağlıklı çalışmasını sağlayarak fazla kilolardan kurtulmanızı kolaylaştırır.

Sağlıklı bir bağırsak sistemine sahip olmadan kilo vermek kolay olmaz bu nedenle beslenmenize düzenli olarak probiyotik içeren gıdalar eklemelisiniz.

Doğal turşu, ev yapımı yoğurt, kefir bol miktarda probiyotik içerir.

BONUS: ACELE ETMEYİN!
Hazmederek tüketin, daha çok çiğneyin.

Sakin ve farkındalıkla beslenin.

Daha hızlı kilo vermek için yemek yerken ekrana bakmayı bırakmalısınız. Daha çok çiğnemeye alışın. Yediklerinizin farkında olun.

KAYNAK: .posta.com.tr

Yandex.Metrica