Bebeğini j*letle kesip çamaşır suyu enjekte eden anne için karar!

  • 25 Mart 2022
  • Bebeğini j*letle kesip çamaşır suyu enjekte eden anne için karar! için yorumlar kapalı
  • 574 kez görüntülendi.
Bebeğini j*letle kesip çamaşır suyu enjekte eden anne için karar!

Bebeğini j*letle kesip çamaşır suyu enjekte eden anne için karar!

Avcılar’da, Ezgi Karaçalı isimli kadın, 1,5 yaşındaki kızının vücudunun farklı yerlerini jiletle kesip ve şırıngayla çamaşır suyu enjekte etmişti. Cani anne Ezgi Karaçalı için karar verildi.

Avcılar’da 1,5 yaşındaki kızının vücudunun farklı yerlerini jiletle kestiği ve şırınga batırarak sabun ve çamaşır sulu enjekte ettiği iddiasıyla yargılanan Ezgi Karaçalı, öz çocuğunu tasarlayarak ve eziyet çektirmek yoluyla öldürmeye kalkışma suçundan indirim uygulamadan 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bakırköy 8’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya tutuklu sanık Ezgi Karaçalı, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemiyle (SEGBİS) katılırken taraf avukatları duruşma salonunda hazır bulundu. Duruşmada mahkeme başkanı tarafların boşandığını ve sanığın soyadının Karaçalı olarak değiştiğini söyledi.


“TAHLİYESİNİ TALEP EDİYORUM”
Müşteki avukatı sanığın olayın hemen ardından polis merkezine gidip verdiği ifadesinde suçunu itiraf ettiğini söyleyerek cezalandırılmasını talep etti. Duruşmada söz alan sanık avukatı, “Alınan 3 raporda da atılı suça ilişkin maddi bulgu belirtilmemiştir. Atılı suç ile illiyet bağı kurulmamıştır. Müvekkilimin beraatını ve tahliyesini talep ediyorum” dedi.
Bebeğini jiletle kesip çamaşır suyu enjekte eden anne için karar
“ÇOCUĞUM PARAMPARÇAYDI”
Sanık avukatının savunma yaptığı sırada duruşmada gerginlik yaşandı. Baba Eray Korucu sanık avukatına yönelik “Senin çocuğun var mı? Benim çocuğum paramparçaydı. Sol elini kullanamıyor” diyerek bağırdı. Sanık anne Ezgi Karaçalı ise savunmasında “İşlemediğim bir suçtan dolayı 3 yıldır tutukluyum” diyerek beraatını talep etti.

İNDİRİM UYGULANMADI
Kararını açıklayan mahkeme heyeti sanık Ezgi Karaçalı’nın öz çocuğunu tasarlayarak ve eziyet çektirme yoluyla öldürmeye kalkışmasının sabit olduğunu belirterek 20 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. Sanığın eyleminin kamu vicdanının yaralayan travmatik özelliğini dikkate alan mahkeme heyeti takdir indirimi uygulamadı.
Mahkeme, cezanın infazından sonra başlamak üzere sanığın 20 yıl velayet hakkını kullanmaktan yasaklanmasına karar verdi.

Yandex.Metrica