‘Çocuğa cinsel istismar’ suçundan tutuklanan Esra Ersoy konuştu

  • 22 Mart 2022
  • ‘Çocuğa cinsel istismar’ suçundan tutuklanan Esra Ersoy konuştu için yorumlar kapalı
  • 674 kez görüntülendi.
‘Çocuğa cinsel istismar’ suçundan tutuklanan Esra Ersoy konuştu

Çocuğa cinsel istismar’ suçundan tutuklanan Esra Ersoy konuştu

‘Çocuğa cinsel istismar’ ve ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ suçlarından 10 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılan ‘Ciciş kardeşler’den Esra Ersoy tutuklandı.

Kamuoyunda ‘Ciciş Kardeşler’ olarak bilinen Esra ve Ceyda kardeşlerden 39 yaşındaki Esra Ersoy, 13 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle Muğla Ağır Ceza Mahkemesi’nde aldığı 10 yıl 1 ay hapis cezasının ardından hakkında çıkarılan tutuklamaya yönelik yakalama kararı sonrası İstanbul’da gözaltına alındı.

Adliyeye sevk edilen Ersoy, tutuklama kararının yüzüne okunmasının ardından cezaevine gönderildi. Ersoy cezaevine girerken, “Ben masumum. Alnım ak” dedi.

Bodrum 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 10 Mart 2022’de yokluğunda yapılan duruşmada ’cinsel istismar” suçundan 8 yıl, ’konut dokunulmazlığını ihlal’ suçundan ise 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılan Esra Ersoy hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmıştı.

Esra Ersoy, dün akşam adli kontrol yükümlülüğü nedeniyle imza vermek için gittiği Etiler Polis Merkezi’nde gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından bugün polis eşliğinde ve kelepçeli olarak Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na çıkarılan Esra Ersoy, mahkemeye çıkarıldı.

Bodrum’daki mahkemeye Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlantı yapılan Esra Ersoy’un yüzüne kararın okunmasının ardından tutuklanmasına karar verildi.

“ALNIM AK”
Esra Ersoy’un Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. Cezaevi girişinde Ersoy, “Ben masumum. Alnım ak. Masumluğum da kanıtlanacak” dedi.

Yandex.Metrica