Edirne’deki aile katliamında korkunç ayrıntılar! Katil kendini böyle ele verdi

  • 31 Mart 2022
  • Edirne’deki aile katliamında korkunç ayrıntılar! Katil kendini böyle ele verdi için yorumlar kapalı
  • 643 kez görüntülendi.
Edirne’deki aile katliamında korkunç ayrıntılar! Katil kendini böyle ele verdi

Edirne’deki aile katliamında korkunç ayrıntılar! Katil kendini böyle ele verdi

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde, 4 kişilik ailenin silahla vurularak öldürülmesiyle ilgili aynı köyde yaşayan Berk Erdoğan (25), tutuklandı. Hakkındaki iddiaları kabul etmeyen ve olay günü köyde olmadığını savunan Berk Erdoğan’ın, katliamın yapıldığı evde, Anıl Güner ile arbede sırasında düşen takma dişi bulunurken, ayakkabı izleri de tespit edildi. Çevresinde ‘sarı’ lakabıyla bilinen Berk Erdoğan’ın ‘hırsızlık’ ve ‘uyuşturucu kullanma’dan suç kayıtlarının olduğu ve tartıştığı babası tarafından da bacaklarından vurularak yaralandığı ortaya çıktı. AyrIca dede Mehmet Güner’in emekli maaşını çektiği banka kartının üzerinde olmadığı ve banka şubesinden emekli maaşının çekildiği belirlendi. Evdeki 30 bin liranın da çalındığı tespit edildi.

Uzunköprü’nün Elmalı Köyünde yaşayan bir aileden haber alamayan yakınları eve gittiğinde vahşetle karşılaştı. Mehmet Güner (76), aynı adı taşıyan oğlu Mehmet Güner (55), onun eşi Filiz Güner (55) ile çocukları Anıl Güner’in (26) silahla vurulmuş olduğunu gören komşuları durumu jandarma ve ambulans ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, 4 kişinin hayatını kaybettiğini belirlemişti. Yapılan incelemede Mehmet ve Filiz Güner çifti ile oğulları Anıl’ın başından, Mehmet Güner’in ise omzundan ve boynundan vurulduğu tespit edildi.

SON YOLCULUKLARINA UĞURLANDILAR

Ailenin cenazeleri Uzunköprü Devlet Hastanesi’ndeki otopsilerinin ardından dün yakınlarınca alınıp köye götürüldü. Köy camisinde, öğle namazı sonrası aile için cenaze namazı kılındı. Namazın ardından Güner ailesinin cenazeleri, köy mezarlığında toprağa verildi.

SORUŞTURMADA ‘PARA’ VE ‘ALTIN’ DETAYI

Olayla ilgili Uzunköprü İlçe Jandarma Komutanlığı ile takviye gelen ekipler, geniş kapsamlı çalışma başlattı. Köy camisinin minaresinde bulunan güvenlik kamerası görüntüleri incelemeye alındı, aile yakınları ile bazı köylülerin ifadelerine başvuruldu. Öldürülen Anıl Güner’in, çevresine “1 milyonum vardı, altın alıp yatırım yaptım. 900 altınım var, daha alacağım. Paramla yeni yatırımlar yapacağım” konuşmalarından yola çıkan jandarma ekipleri, olayın evdeki para ve altınların çalınmasıyla ilgili olduğuna ağırlık verip, soruşturmayı bu yönde derinleştirdi.

4 KİŞİ 10 MERMİ İLE ÖLDÜRÜLDÜ

Şüphelilerin eve girdiklerinde kendilerine engel olmaya çalışan Anıl Güner ile boğuştukları belirlendi. Arbede sırasında yüzü kesici aletle kesilen Anıl Güner’in ardından vücuduna isabet eden 6 mermi ile hayatını kaybettiği saptandı. Şüphelilerin, Mehmet Güner’e ise evin içerisinde başına tek el ateş ettikleri, eşi Filiz Güner’in müdahale etmesi üzerine de kendisini darp edip başından bir el ateş ederek öldürüp, bahçe içindeki evinde bulunan dede Mehmet Güner’i de sırtından 2 mermiyle öldürdükleri öğrenildi.

1 KİŞİ TUTUKLANDI

Korkunç olayla ilgili gözaltına alınan 2 kişi, jandarmadaki işlemlerinin ardından Uzunköprü Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden biri savcılık sorgusunda serbest bırakılırken, Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Berk Erdoğan (25), tutuklandı.

EVİNDE 1000 MERMİ, KANLI ELBİSELER BULUNDU

Elmalı köyünden olan ve bir süre önce evlenip Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine yerleşen Berk Erdoğan, motosiklet ile Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde yol kontrolleri sırasında yüzü ve ellerindeki yara izleri üzerine durduruldu. Polislere kaza yaptığını ve yaraların bu yüzden olduğunu öne süren Erdoğan, gözaltına alınarak, Uzunköprü’ye getirildi. İlçe Jandarma Komutanlığı’nda ifadesine başvurulan Erdoğan, olay günü köyde olmadığını, olaydan haberi olmadığını ve Çorlu’da bulunduğunu iddia etti. Erdoğan’ın Çorlu’daki evinde yapılan aramada 1000’e yakın mermi, boş şarjörler, kanlı elbiseler bulundu. Erdoğan’ın ayakkabısının altında ve içinde cam kırıkları olduğu da belirlendi. Kanlı olan motosikletinden ve elbiselerden de örnekler alındı.

DÜŞEN TAKMA DİŞİ, AYAKKABI İZLERİ BULUNDU

Jandarmanın yaptığı çalışmada ‘sarı’ lakabıyla bilinen Berk Erdoğan’ın, olay günü Elmalı köyünde bulunduğu baz istasyonu kayıtlarından tespit edildi. Evde yapılan incelemede Erdoğan’ın takma dişi bulunurken, ev ve bahçede de ayakkabı izleri tespit edildi. Erdoğan’ın dişinin, Anıl Erdoğan ile yaşanan arbede sırasında düştüğü belirtildi.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Erdoğan, savcılık ifadesinin ardından çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Erdoğan’ın, ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, “Ben yapmadım, haberim yok” dediği öğrenildi.

Katil zanlısı Berk Erdoğan

‘HIRSIZLIK’ VE ‘UYUŞTURUCU’DAN SABIKASI VARMIŞ

Berk Erdoğan’ın ‘hırsızlık’ ve ‘uyuşturucu kullanma’ suçlarından sabıkası olduğu da ortaya çıktı. Erdoğan’ın 1 yıl önce çalıştığı tesiste hırsızlık olayına karıştığı ve buradan kovulduğu öğrenildi. Olayın ardından anlaşmazlık yaşadığı babası ile tartışan Erdoğan’ın babası tarafından bacağından silahla vurularak yaralandığı öğrenildi. Köyde yaşanan bu olaylarından ardından Erdoğan’ın ailesiyle birlikte Elmalı’dan ayrıldığı ve zaman zaman köye geldiği belirtildi.

EVDE ARBEDE İZLERİ

Öte yandan Güner ailesinden 4 kişinin silahla vurularak öldürüldüğü evde jandarma ekiplerinin çalışması sürüyor. Güvenlik şeridi çekilen müstakil evde, yaşanan arbedenin izleri ise hala duruyor. Evin giriş kapısının camlarının kırıldığı ve kan izlerinin bulunduğu görüldü.

 

DEDENİN KARTI İLE MAAŞI ÇEKİLMİŞ

Olaya ilişkin yeni detaylar da ortaya çıktı. İddiaya göre, öldürülen dede Mehmet Güner’in emekli maaşını çektiği banka kartının üzerinde olmadığı tespit edildi. Olay gecesi alınan banka kartı ile işlem yapıldığı, Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesindeki banka şubesinden emekli maaşının çekildiği belirlendi. Ayrıca evdeki 30 bin liranın da çalındığı tespit edildi.

SİLAHLA ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ, KIRIKLARI DA VARMIŞ

Ayrıca dede Mehmet Güner’in elmacık kemiği ile kolunun kırık olduğu, otopsi raporunda yer aldı. 2 kurşunla öldürülen dede Güner’in saldırgan ile arbede yaşadığı belirtildi.

VALİ CANALP: YOĞUN ÇALIŞMA YAPILDI

Öte yandan Edirne Valisi Ekrem Canalp, olayla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, “Son olarak biliyorsunuz, 1 tutuklama kararı verildi. Dolayısıyla bu tutuklama kararı neticesinde adli sürecin sonunu beraber bekleyeceğiz. Jandarmamız olayın oluşundan itibaren bütün mesaisini, zamanını merkezden ve Keşan’dan ilave ekiplerimizi takviye etmek suretiyle oraya yönlendirdik. 3 gün içinde çok yoğun bir çalışma yapıldı. Bu yoğun çalışma neticesinde dün gece vakti bir şekilde elde etmiş olduğumuz delilleri mahkemeye sunmak suretiyle mahkememiz de tutuklama kararı verdi. Buradan şunu da ifade etmek isterim, burada jandarmamızın yanı sıra polisimizin yapmış olduğu çalışmaların da çok faydasını gördük. Polisle jandarmanın müşterek çalışması oldu, bu müşterek çalışma neticesinde bu sonucu elde edebildik” dedi.

KATLEDİLEN MEHMET GÜNER’İN TORUNU: CAMLAR, DUVARLAR KANA BULANMIŞ

Katledilen Mehmet Güner’in torunu Gizem Tunçer, katliamın yaşandığı evde her şeyin dağıtıldığı söyledi.

Tunçer evde duvarların ve camların kana bulandığını belirterek, “Hepimiz üzgünüz. Ne olduğunu neler yapıldığını bilmiyoruz. Belki de hiç uğruna katledildiler. Sabah önce eşime söylemişler ben sonradan öğrendim. Baştan bana sadece Anıl vurulduğunu söylendi. Sonra ben her şeyi gidince öğrendim. Sadece duvarlarda, camlarda kan var. Dedemin olduğu tarafı hiç görmedik. Ama her yeri dağıtmışlar. Nasıl kıydılar hiç bilmiyorum. Söylenecek çok şey var ama söyleyemiyorum” dedi.

 

KAYNAK: posta.com.tr

Yandex.Metrica