Eviniz 7.5 liraya ısınacak

  • 26 Ekim 2021
  • Eviniz 7.5 liraya ısınacak için yorumlar kapalı
  • 829 kez görüntülendi.
Eviniz 7.5 liraya ısınacak

Eviniz 7.5 liraya ısınacak

Artık Soğuk Havalar Kendini Hissettirmeye Başladı.İnsanlar Üşümeye Başladı.Ve Bir Mucit Öyle Bir Sistem Geliştirdi ki ağızlar açık kaldı.Kış aylarının gelmesi ile beraber doğalgaz faturaları hane bütçesinin ehemmiyetli bir bölümünü götürüyor ve faturalar bu aylarda kabarık bir şekilde gelebiliyor. Erzurum’da yaşayan bir yurttaş ise ürettiği tasarruf peteği ile faturaları 7 buçuk liraya indirip cepleri yakan fahiş ücretleri ortadan kaldıracak. Erzurum’da yaşayan ve kendine has atölyesinde çalışmalarını sürdüren Dadaş kaşif Ebubekir Taşbaşı, peteklere uyguladığı sistem şaşırttı.

ODANIZ YALNIZCA 7,5 LİRAYA ISINACAK
Döşemiş olduğu devir daim su sistemi ile özel bir gaz sistemini birleştirerek, natürel gaz fiyatlarını olabilecek en düşük düzeye indirilebileceğini söyledi. Taşbaşı, “Kış aylarında yakıttan tasarruf için bir petek dizayn ettim. Natürel gaz veya elektrikli kombi fark etmeksizin peteğin içerisinde bulunan ısıya duyarlı civalı gazın ısınması sayesinde petek ısınmaya başlayacak, peteğin ısınmasıyla ise odanız yalnızca 7 buçuk liraya ısınacak.Hanelere montajlanan peteklerin gazlarının bitmesi konusunda hususta ise seri imalat sonrasında servis personellerinin gaz doldurma işlemini hanelere gelerek gerçekleştirebilecek” diye konuştu.

SERİ İMALAT İÇİN MÜZAKERELERE BAŞLANDI
Gazın ısınması hususunda buluşunu testlerden geçirdiğini belirten Taşbaşı, Konya’da ilk seri üretim için ise müzakerelere başladığını belirtti. Atölyesinde Konya’dan getirttirmiş olduğu petek üzerinde tasarlamış olduğu bir başka sistemi uygulamalı olarak anlatan Taşbaşı, sulu sistem olarak da tasarlamış olduğu peteğin su devridaimi ile yazın serinlettiğini kışın ise ısındırdığını” söyledi.

Ebubekir Taşbaşı, peteklere döşemiş olduğu devir daim su sistemi ile özel bir gaz sistemini birleştirerek, doğal gaz maliyetlerini olabilecek en düşük seviyeye indirilebileceğini söyledi. Atölyesinde Konya’dan getirttirmiş olduğu petek üzerinde tasarlamış olduğu bir başka sistemi uygulamalı olarak anlatan Taşbaşı, sulu sistem olarak da tasarlamış olduğu peteğin su devridaimi ile yazın serinliyor, kışın ise ısınıyor.

Yandex.Metrica