EYT müjdesini canlı yayında duyurdu! AK Parti’den flaş açıklama…

  • 17 Ocak 2022
  • EYT müjdesini canlı yayında duyurdu! AK Parti’den flaş açıklama… için yorumlar kapalı
  • 666 kez görüntülendi.
EYT müjdesini canlı yayında duyurdu! AK Parti’den flaş açıklama…

EYT müjdesini canlı yayında duyurdu! AK Parti’den flaş açıklama…

Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ilgili müjdeli haber geldi. EYT’liler için bu yıl içerisinde çalışmanın yapılacağı belirtildi. Müjdeyi AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu verdi. Akbaşoğlu, “”EYT’li kardeşlerimizin durumu çalışma programımızın içerisinde yer alıyor. İnşallah 2022 yılı içerisinde EYT’lilerle ilgili ne yapacağımızın müjdesini, Çalışma Bakanımızla beraber paylaşacağız” ifadesini kullandı. Peki, EYT’den kimler faydalanabilecek, süreç nasıl işleyecek. İşte ayrıntılar…

 

Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ilgili müjdeli haber geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, katıldığı bir televizyon programında EYT’yle ilgili çalışmanın 2022 yılında açıklanacağını söyledi.

EYT’lilerin şu anda içinde bulunduğu durumun 2002 öncesi yasaya dayandığını söyleyen Akbaşoğlu, AK Parti’nin bu yıl içerisinde EYT müjdesi vereceğini dile getirdi.

“2022 YILINDA EYT İLE İLGİLİ MÜJDEYİ, ÇALIŞMA BAKANLIĞI AÇIKLAYACAK”

EYT’lilere (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) müjdenin Çalışma Bakanlığı tarafından açıklanacağını söyleyen Akbaşoğlu, “EYT diye kavramsallaştırılan bir yapılanma söz konusu. Bunun özü, AK Parti iktidarından önceye denk geliyor, 2002 senesi. Hem prim hem de yaşınızı doldurmanız ile beraber emekli olabilme hakkının size verildiği 1999 yılına ait bir kanuni düzenleme mevcut. Bugün de geçerliliği devam ediyor.

EYT yapılanmasında olan değerli kardeşlerimiz bu konuda bir yaklaşım sergileyerek daha önceki düzenlemelere göre kendilerine yaşın isabet ettiğini daha fazla çalışarak emekli olabileceğini ifade ederek, ben primimi doldurup şu yaşa geldikten sonra emekli olabileyim şeklinde yaklaşımlarını ortaya koyuyorlar.

Biz toplumun bütün kesimlerinin taleplerini dinleyen ve onlara çözüm üreten bir durumdayız. AK Parti olarak biz bir sıralama ilan ettik. Bu sıralama çerçevesinde tüm bu sorunların çözüme kavuşacağını belirtmek isteriz.

EYT’li kardeşlerimizin durumu çalışma programımızın içerisinde yer alıyor. İnşallah 2022 yılı içerisinde EYT’lilerle ilgili de ne yapacağımızın müjdesini, Çalışma Bakanımızla beraber paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Yandex.Metrica