İcra katibi nişanlısını öldürmüştü: Nadir kadınlardan olduğumu hissediyorum

  • 10 Aralık 2021
  • İcra katibi nişanlısını öldürmüştü: Nadir kadınlardan olduğumu hissediyorum için yorumlar kapalı
  • 721 kez görüntülendi.
İcra katibi nişanlısını öldürmüştü: Nadir kadınlardan olduğumu hissediyorum

İcra katibi nişanlısını öldürmüştü: Nadir kadınlardan olduğumu hissediyorum

Uzman çavuşu vurarak öldüren nişanlısı icra katibi Gizem E. hakim karşısında ilk savunmasını yaptı: Nadir kadınlardan olduğumu hissediyorum.

İstanbul Kağıthane’de birlikte yaşadığı uzman çavuş nişanlısını beylik silahıyla vurarak öldüren icra katibi Gizem E. Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı. Mahkeme salonunda ilk savunmasını yapan sanık; “Kendini koruyan nadir kadınlardan olduğumu hissediyorum” dedi. İstanbul’da bulunan Çağlayan adliyesinde 17. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada tutuklu sanık Gizem E.ve avukatları hazır bulundu.

Alınan bilgilere göre Gizem E., icra katibi olarak Samsun’da görev yaparken, maktul Zeynel Yıldırım ile bir mobil arkadaşlık uygulaması üzerinden tanışıp evlilik planladıklarını söyledi. Sanık, yaptığı savunmasında maktul Zeynel Yıldırım’ın evlilik vaatleriyle İstanbul’a taşınmasını sağladıktan sonra hal ve hareketlerinin tamamen değiştiğini belirten sanık Gizem E., “Her şey 4 Mayıs’a kadar normaldi ve güzel gidiyordu. Bir gün evde temizlik yaparken maktul Zeynel Yıldırım’ı markete gönderdim eksiklikler için. Eve döndüğünde ben temizlik yaparken oturma odasında içki içmeye başladı ve telefonda biriyle ‘Canım müsait misin, buluşalım’ şeklinde konuşuyordu. Kendisine ne yaptığını sorduğumda bana tokat attı ve üzerime çıkıp boğazımı sıktı. Bana ‘Beni bıçaklayanı öldürdüğüm gibi seni de öldürürüm, uygunsuz fotoğraflarını ailene veririm, herkese rezil olursun’ dedi” ifadesini kullandı. Gizem E.’nin sevgilisi için Samsun’dan İstanbul’a tayin geldiği de öğrenildi.

Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu olarak bulunan Gizem E.’nin mahkeme duruşma salonunda tutanaklara yansıyan savunması: Zaten bavulumu hazırlamış, gitme kararı almıştım ama aklım hala uygunsuz fotoğraflarımdaydı. Bunalıma girdim. Önceki akşam bana yaşattığı olay ve onun vermiş olduğu psikoloji ile kendime zarar vermeyi düşündüm. Çünkü kendimi ilk defa bu kadar çaresiz hissediyordum. Silahı çenemin altına dayadım, o esnada kapı açılma sesi geldi. Kapıyı açamadı, arkasında anahtar varmış. Silahı kanepenin üzerine koyup kapıyı açmaya gittim. Bana ‘Aç kapıyı, geberteceğim seni’ diyerek küfür etti. Holden döndüm ve silahı alıp korksun diye ayaklarına, yere doğru tuttum. Ona doğru ateş ettim çünkü bana zarar verecekti, beni öldürecekti. Bana ‘Ya sen kendini öldür ya da ben seni öldüreceğim’ diyordu. Üç, dört el silah sesini hatırlıyorum, onun dışında bir şey hatırlamıyorum. Ben onu isteyerek, bilerek öldürmedim. Kendini koruyan nadir kadınlardan olduğumu hissediyorum. Cezaevinde şu an özgürlüğümden mahrumum ama dayak yemiyorum, yaşıyorum.

Ağır Ceza Mahkeme heyeti duruşmayı ileri bir tarihe erteleyerek sanığın tutuklu olarak yargılanmasının devamına karar verdi.

Yandex.Metrica