İki oğlu da aynı anda askerlik yapan babanın, şehit haberini vermeye gelen görevlilere sorduğu yürek yakan soru: “Fatih mi Ferhat mı şehit oldu?”

  • 05 Ocak 2017
  • İki oğlu da aynı anda askerlik yapan babanın, şehit haberini vermeye gelen görevlilere sorduğu yürek yakan soru: “Fatih mi Ferhat mı şehit oldu?” için yorumlar kapalı
  • 2.162 kez görüntülendi.
İki oğlu da aynı anda askerlik yapan babanın, şehit haberini vermeye gelen görevlilere sorduğu yürek yakan soru: “Fatih mi Ferhat mı şehit oldu?”

Fırat Kalkanı Harekatı’nda şehit olan uzman çavuş Fatih Olcay’ın, Afyonkarahisar’ın Çay ilçesindeki babevinde yas var.

Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Erhan Günay, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ile askeri yetkililer, şehadet haberini vermek için şehit Olcay’ın (23) Çay ilçesine bağlı Karacaören beldesindeki evine geldi.

Kapıyı açtığında yetkilileri karşında gören şehidin babası Ramazan Olcay, içeri girerek ağlamaya başladı. Anne Emine Olcay da “Guzum, guzum benim” diye balkonda ağladı.

Diğer oğlu da Silopi’de askerlik yapan babanın, şehadet haberini vermeye gelen yetkililere, “Fatih mi Ferhat mı şehit oldu?” diye sorduğu, aldığı cevabın ardından gözyaşlarına boğulduğu öğrenildi.

Şehit Olcay’ın gece 02.00’de baba Ramazan Olcay’ı telefonla aradığı, “Baba, El-Bab’a gidiyoruz, bilmediğimiz bir yer, hakkını helal et.” dediği belirtildi.

Haberin duyulması üzerine şehidin yakınları ve komşuları babaevine geldi, eve dev Türk bayrağı asıldı. Bekar olan Fatih Olcay’ın 4 kardeşi bulunduğu ifade edildi.

Kaynak: A.A.

Yandex.Metrica