Seren Serengil: Altıma ediyordum ben, baygınlık geçiriyordum, fenalaşıyordum

  • 28 Aralık 2021
  • Seren Serengil: Altıma ediyordum ben, baygınlık geçiriyordum, fenalaşıyordum için yorumlar kapalı
  • 603 kez görüntülendi.
Seren Serengil: Altıma ediyordum ben, baygınlık geçiriyordum, fenalaşıyordum

Seren Serengil: Altıma ediyordum ben, baygınlık geçiriyordum, fenalaşıyordum

Zayıflık uğruna bıçak altına yatan Seren Serengil, uzun bir süredir sağlık sorunlarıyla boğuşuyor. Dumping sendromuna yakalanan ve 43,5 kiloya kadar düşen Serengil, riskli bir ameliyat daha geçirdi. Serengil zor günlerini böyle anlattı…

Seren Serengil, mide küçültme ameliyatı olduktan sonra 43.5 kiloya kadar düşmüş, organları iflas etme noktasına gelmişti.

50 yaşındaki Seren Serengil bir süre önce riskli bir ameliyat geçirmişti. Sağlık durumunun düzeldiğini ve artık yemek yiyebildiğini söyleyen Serengil, “Altıma ediyordum ben. Baygınlık geçiriyordum, fenalaşıyordum.”

“En son nefes alamıyordum. Ameliyat olmasaydım belki bugün aranızda olamayacaktım.” ifadelerine yer verdi.

Sağlığı için bu ameliyata giren Serengil, eski doktorunu suçlayıp alt midesinin bulunamadığını da söylemişti. Mide küçültme operasyonundan sonra zor günler yaşayan Seren Serengil o günlere dair konuştu.
Doktoruyla beraber canlı yayında ameliyat sürecini anlatan ünlü sunucu şu ifadeleri kullandı; “Çocuğumu kaybetmişken 76 kiloydum. İkinci ameliyata 67 kilo ile girdim. Benim de hatam var burada. Benim tanıdıklarımın hiç birisi obez değildi, bu ameliyatı yaptırdıklarında. Son derece erteleyen umursamayan bir yapım vardı benim.”

“Sizlerde benim ailemsiniz herkes her şeyi biliyor. Baygınlık geçiriyordum, fenalaşıyordum. Ameliyat olmasaydım belki bugün aranızda olamayacaktım.”

“Yemek yiyorum şimdi. ‘Aaa, fenalaşmadım. Saniyesinde tuvalete gitme gereği duymadım’ diyorum. Kesinlikle yanlış ameliyatı yapan doktorla hukuki süreç devam ediyor.”

Serengil’in ameliyatını gerçekleştiren Dr. Alper Çelik konuyla ilgili şunları söyledi: “İki durum söz konusu… Gerçekten hatalı bir işlem olabilir ya da hastanın bünyesi kaldıramıyor olabilir.”

“Belli bir aşamadan sonra bu hastalıklar geri dönülemez hale geliyor. İnce bağırsakların çok ciddi bir kısmı devre dışı bırakılmış.”

“Oradaki problemi hemen düzelttik. Alt mideyi bulmak için 30-45 dakika uğraştık. Alt mide ile üst mide arasındaki bağlantı kapatılmıştı. Gıda sadece üst mideye giriyordu.”

“İnce bağırsağın uzunluklarını ölçünce ve devre dışı bırakılanları görünce ince bağırsakları hemen düzelttik.”

“Birkaç ay sonra karaciğer iyileşecek bünye güçlenecek riskler azalmış olacak. Bu yapılan işlemler hayatınıza da engel olmayacak.”

“Alt midesiz de devam edilebiliyor. Bizim hedefimiz 55 kilo. Ameliyatımız daha frenleyici olacaktır. Seren Hanım tam anlamıyla iyileşmesi 1,5 yıl sürecek 3-4 hafta eski enerjisine kavuşacak.”

KAYNAK: posta.com.tr

Yandex.Metrica