Usta oyuncu Metin Çekmez hayatını kaybetti

  • 25 Ağustos 2021
  • Usta oyuncu Metin Çekmez hayatını kaybetti için yorumlar kapalı
  • 1.747 kez görüntülendi.
Usta oyuncu Metin Çekmez hayatını kaybetti

Bir süredir kanserle mücadele eden tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Metin Çekmez, tedavi gördüğü Aydın Atatürk Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Uzun zamandır kanserle mücadele eden usta oyuncu 76 yaşındaydı. Çekmez, yarın Kuşadası Davutlar Hikmet Bayrak Camii’nde kılınacak ikindi namazını müteakip Kuşadası Davutlar Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

etin Çekmez’in vefatı sanatçı dostlarını yasa boğdu. Ünlü isimler duygularını sosyal medya hesaplarından dile getirdi…
AHU SUNGUR
Metin abiciğim çok kral adamdın… Sohbetlerimiz hep aklımda. Seninle karşılıklı oynamak benim için şerefti… Babacan tavrın gönüllerde taht kurardı. Mekanın cennet olsun çok üzgünüm.

Ah Metin abim, güzel abim. Nur içinde yat Darülbedayi’nin şık delikanlısı.
YELİZ ŞAR
Çok üzgünüm Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun
ERAY DEMİRKOL
Güle güle Metin Çekmez… Sümer Tilmaç’a Suna Pekuysal’a Abdullah Yüce’ye İhsan Devrim’e Aytaç Yörükaslan’a selam söyle bizlerden. Çok üzgünüm…
Metin Çekmez, abisi Dinçer Çekmez’in 12 Mart 2013 tarihindeki cenazesinde duyguları böyle anlatmıştı…
METİN ÇEKMEZ KİMDİR?
Metin Çekmez, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Özel Gazetecilik mezunu olan sanatçı, 1962 yılında Hamlet oyunu ile tiyatroyla tanıştı.
Usta çırak ilişkisi içinde bir “alaylı” olarak gelişimini sürdürdü. 1970 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları’nda kadroya girdi.
Metin Çekmez, Tarık Akan, Emel Sayın, Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Münir Özkul ve Hulusi Kentmen’in rol aldığı 1973 yapımı ‘Yalancı Yarim’ dizisi ile izleyici karşısına çıkmıştı…
Abisi de kendisi gibi oyuncu olan Metin Çekmez, yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in üstlendiği ‘Tatlı Dillim’ filmi ile beyazperdeye adım attı.

Yandex.Metrica