Koltuk Altı Kararması İçin En Etkili Doğal ve Kesin Çözümler

  • 12 Nisan 2018
  • 2.372 kez görüntülendi.

Koltuk Altı Kararması İçin En Etkili Doğal ve Kesin Çözümler

Biz kadınların belkide en çok şikayet ettiği konulardan birisidir koltuk altı kararması. Özellikle yaz aylarında giydiğimiz kıyafetlerden görünen koltuk altımız bizleri son derece huzursuz edebilmektedir. Birde koltuk altı kararması sorunu ile karşı karşı kaldıysak daha da fazla sıkıntı çekmeye başlarız. Bu sorunun etkili ve kesin çözümü var. Ancak dilerseniz koltuk altı kararması neden olur ona bir bakalım.


Koltuk altı kararması neden olur?
Koltuk altı kararması çeşitli sebeplerden meydana gelebilmektedir. Bunlar kısaca;

Yaz aylarında aşırı terleme
Koltuk altında jilet kullanma
Kullandığımız ağdanın kalitesiz olması
Epilasyon sonrası meydana gelen kararmalar vb.
Aşırı sürtünme
Hormonal değişiklikler
Bakteriler
Dar giysiller
Sigara
Aşırı kilo ve obezite
Deodorantlar
Bunlardan en önemlileri yanlış ağda seçimi ve koltuk alında jilet kullanımıdır. Bu kararmadan kurtulmak ve koltuk altını beyazlatmak mümkün. Koltuk altı beyazlatma sabır isteyen bir süreç. Koltuk altı beyazlatma işlemi yaparken kararmaya neden olan sorunlarında tekrarlanmaması için önlem alınması gerekmektedir. Aksi takdirde koltuk altı beyazlatma işleminiz olumsuz sonuçlanacaktır.

Bitkisel çözümler ile koltuk altı kararmasına kesin çözüm.
Koltuk altı beyazlatmak için bitkisel çözümler mevcut. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bitkisel çözümler etkili olsun istiyorsanız öncelikle koltuk altı kararması sorununun kaynağını bulmanız ve sebep olan durumu ortadan kaldırmanız gerekiyor. Koltuk altı kararması sorununa engel olmak ve kesin çözüm sağlamak için bu şart.


Koltuk altı beyazlatmak için limon maskesi ile bitkisel çözüm.
Koltuk altı beyazlatmak için limon belkide en etkili yöntemlerden birisidir. Gerekli malzemeler;

1 çay kaşığı vazelin,
1 çay kaşığı limon suyu
1 çay kaşığı elma suyu
Bu 3 malzemeyi karıştırın ve koltuk altında kararma olan bölgeye uygulayın. 15 dk bekledikten sonra koltuk altında kararma olan bölgeyi güzelce yıkayın. Bu işlem koltuk altınızın kurumasına neden olabilir. Vaselin kullanılması bu yüzdendir. Eğer aşırı kuruluk hissi olursa daha sonra vaselin kullanabilirsiniz.

Koltuk altı kararması için patates ile bitkisel çözüm.

Patates içerisinde bulunan enzimlerden dolayı cilt yapısının ve hücrelerinin eskisi gibi çalışmasını sağlar. Koltuk altı kararmasına son vermek için patates bitkisel bir çözüm olabilir. Patatesler etkili beyazlatıcılar arasındadır. Limon bazı ciltler için asidik olmasından dolayı zararlı olabilir. Daha doğrusu hafif bir tahriş olabilir. O yüzden eğer cildiniz hassas ise koltuk altı beyazlatmak için patates kullanabilirsiniz. Patatesi dilimleyerek kararma olan bölgeyi 5 – 10 dk arasında ovun. Bu işlemi günde 2 defa olmak üzere 1 hafta boyunca uygulayın. 1 hafta sonunda koltuk altında beyazlama görülmesi beklenmetedir. Dilerseniz patatesleri rendeleyip suyu ile koltuk altınıza masaj yaparak bu işlemi uygulayabilirsiniz.

Koltuk altı beyazlatmak için bebek pudrası.
Koltuk altı kararması eğer sürtünmeden dolayı kaynaklanıyorsa bebek pudrası ile çözüme ulaşabilirsiniz. Bebek pudrası sürtünmeyi azaltacaktır.

Sirke ile Koltuk altı kararması için bitkisel çözüm
Sirkede limon gibi koltuk altı beyazlatmak için etkili yöntemlerden birisidir. Koltuk altı kararması için sirke kürü malzemeleri;

1 tatlı kaşığı elma sirkesi,
1 yemek kaşığı yoğurt,
1 tatlı kaşığı pirinç unu
1 tatlı kaşığı bal
Bu 4 malzeme karıştırılarak koltuk altı kararması yaşanan bölgeye uygulanır. Yaklaşık 20 dk kurumasını bekleyin ve ardından koltuk altınızı yıkayın. Daha sonra bebek pudrası sürün. Bu maske haftada 2 defa uygulandığı takdirde yaklaşık 1 ay içerisinde koltuk altınızda beyazlama olduğunu göreceksiniz.

Evde koltuk altı kararmasına karbonat ile doğal çözüm
Karbonat ile koltuk altı beyazlatmak mümkün. Hemde deodorant gibi kozmetik ürünlerinin etkilerini temizleyerek. Patates gibi karbonatta etkili beyazlatıcılar arasında yer alır. Biraz karbonat ve su karıştırılıp macun kıvana getirildikten sonra koltuk altına fırça ile uygulanır. Fırça, diş fırçası olabilir. Koltuk altı beyazlatmak için karbonat kullanıldığı takdirde zararlı mikroplarda vücudumuzdan atılmış olacaktır.

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemler ile evde koltuk altı kararmasına kesin çözüm bulabilirsiniz. Ancak hep dile getirdiğimiz gibi, evde koltuk altı beyazlatmak için uğraşırken buna koltuk altı kararmasına neden olan sorunları da ortadan kaldırmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica