Kadın, Kadınlar, Kadın Sağlığı, Diyet, Yemek Tarifleri, Moda, Dekorasyon

Annem Her Gece Nereye Gidiyor

  • 26 Mart 2017
  • Annem Her Gece Nereye Gidiyor için yorumlar kapalı
  • 3.372 kez görüntülendi.
Annem Her Gece Nereye Gidiyor

Annem Her Gece Nereye Gidiyor
Annesi ise kızına sürekli nasihatlerde bulunur, kız kısmının akşamları dışarı çıkmasının mahsurların bahseder, telkinde bulunurdu.
Annesinin telkinlerine bakıyor, birde annesinin yaptıklarına bakıyor bir anlam veremiyordu. Bulunduğu kültür annesine nereye gidiyorsun sorusunu sordurmuyordu. Yine bir akşam yemek yendikten sonra annesinin cebine bir mesaj geldi. Kızına sen uyu benim işim var dedi ve ben bir yere gidip geleceğim dedi. Evden çıktı.

Babası uzun yol şoförü olduğundan durumu anlatamıyordu da. Ne yapsam ne etsem diye düşündü. Bu sefer annesinin arkasından çıkıp takip etmek istedi. Dışarı çıktığını duysa kendisi için hiçte iyi olmayacağını düşünüyordu. Ama bunu yapmalıydı. Annesinin her akşam evden çıkıp ne yaptığını öğrenmesi gerekiyordu. Annesinin peşinden çıktı ve takip etmeye başladı.

Annesi hızlı adımlarla yolda yürümeye başladı. Evden çıkarken yanına bir şeyler almıştı ama ne olduğunu bilmiyordu. Onunla birlikte yaklaşık 1 km yol yürüdü ve bir gecekondunun kapısını çaldı. Kapıyı biri açtı ama uzaktan net göremedi. Yaklaştı ve gecekondunun yanına kadar geldi. Cam kenarından içerisi hafifçe görünüyordu. Kızın kalbi güm güm atmaya başladı. Hem annesine yakalanma korkusu, hem de annesinin içeride ne yaptığı korkusu. Usulca cama doğru kafasını uzattı ve içeriye baktı. İçeride yaşlı bir kadın ve annesi vardı sadece. Bir anlam veremedi. Bu kadın kimdi. Hemen eve geri döndü. Annesi de 1 saat içinde eve gelmişti. Ama soramadı bir türlü.
Babası yoldan geldiğinde karısıyla içeri odada konuşurlarken, diğer odada seslerini duymuş ve dinlemeye başlamıştı kızı.Yaşlı teyzenin durumu nasıl, her akşam gidip bakıyorsun değil mi!

Deyince kız bir an duraksadı. Merakla devamını dinlemeye başladı.
Annesi: ‘’ evet her akşam gidiyorum tüm ihtiyaçlarını giderip eve geri dönüyorum. Çok dua ediyor. Sana hele çok dua ediyor. Allah razı olsun Mehmet evladımdan. Oğlumun tek dostu o idi. Ahmedim vefat edince yapayalnız kaldım.Bana bakmak için evlenmemişti. Ama o trafik kazası benim canımdan canı aldı. Tek başıma kaldım. Yatalak olmasam her işimi kendim görürüm ama diyor mahcubiyetinden ne yapacağını şaşırıyor. Senin her akşam mesajla bana hatırlatmandan sonra gidiyorum yanına. Evden çıktığım saatten haberim olsun dediğin için mesaj atmanı bekliyorum her gün. Keşke yanımıza alabilsek ama bir tülü ikna edemedim. Evimde rahatım, her akşam gelmen benim ihtiyaçlarımı gidermen bile benim için yeter diyor. Birçok insan annesine bile bakmazken sen sırf oğlumun can arkadaşının eşisin bana bakıyorsun. Allah senden razı olsun diyor’’ gibi konuşmalarını kızı dinlerken, annesinin her akşam evden çıkarken yanlış düşüncelerinden dolayı pişman oldu, annesine ve babasına o kadar gıpta ile baktı ki.Zor durumda olan birine yardım etmek dünyanın en güzel şeylerinden biri olsa gerek. Allah herkese birilerine iyilik yapma fırsatı vermiyor. İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır sözü kulaklarımızda çınlamalı. Lütfen paylaşın

Yandex.Metrica