Annemin Telefonunda Dikkat Çeken Mesajlar

  • 18 Şubat 2017
  • Annemin Telefonunda Dikkat Çeken Mesajlar için yorumlar kapalı
  • 3.262 kez görüntülendi.
Annemin Telefonunda Dikkat Çeken Mesajlar

Annemin Telefonunda Dikkat Çeken Mesajlar

Ben 3.5 aydır yurt dışındaydım, eve geldiğim akşam annem banyoya girdi, cep telefonuna bir mesaj geldi. , mesajı açınca içinde dehşete kapılacağım derecede korkunç, iğrenç, tiksindirici fotoğraflar ve diyaloglar vardı.

Evet, annem birisiyle konuşuyordu, üstüne üstük ayıp fotoğraflar, iğrenç diyaloglar vardı. Tiksindim, yaklaşık 2 gündür annemin suratına bakmıyorum, ne yapacağımı bilemiyorum. Bu arada annemle babam 12 yıldır ayrılar, annemi seviyorum, ama benim gururumu, onurumu, şerefimi kırdı, ona hiç yakıştıramadım bu durumu.

Ne yapacağımı bilmiyorum, üstüne üstük hala yalan söylemeye devam ediyor. Baktım, adama ayakkabılar almalar falan filan, ben bir şeye ihtiyacım var dediğimde paramız yok deniyor.

Lanet olsun, atsan atılmıyor satsan satılmıyor. Bana lütfen bir akıl verin, onun bana dokunduğunu hayal ettikçe tiksiniyorum, ne yapacağım bilmiyorum…

 

Yeşim Tijen’in cevabı:

Nelerle karşılaşacaklarını bilmedikleri bir yola savunmasızca, bir güvercin ürkekliğini içlerinde taşısalar da, attıkları adımla ne kadar güçlü olduklarının farkında bile olmadan girerler bekar kadınlar. Ellerini bırakmadıkları, yanlarından ayırmadıkları çocuklarıyla çıkılan bu yolda kuvvet olur çocuklar. Onların sevgisiyle hayat anlamlanır.

Bazıları yalnızlığın zevkini, keyfini çıkara çıkara yalnızlığı yaşasalar da hayat yalnız geçmez sevgili okurum. Güçlü bir omuza yaslanmak, ben buradayım diyen bir eli tutma ihtiyacı da duyulur. Yüklendikleri annelik misyonuyla yanlarına babalarından başka hiç kimse yakıştırılmasa da biten bitmiştir, hayatta bekar annelerin de babaların da ikinci bir şansı, eğer gerçekten şans olacaksa yaşanmalıdır.

Şu an tepkileriniz, hissettikleriniz çok normal. Hiç beklemediğiniz bir şeyle karşılaştınız. Anneniz belki doğru belki yanlış bir ilişkiyi yaşıyor. Cep telefonundaki paylaşımları yanlış da olsa o sizin anneniz. Anne ve babalar çocuklarının nasıl yanlışında ve doğrusunda yanındaysa sizin de yapacağınız tek bir şey var, annenizin anneniz olduğunu unutmamak ve yanında olmak. Bağınızı koparmadan, onun da hisleri olduğunu hatırlayarak, sevilmeye ihtiyacı olduğunu gözardı etmeden yanında olduğunuzu hissettirmek. En ufak bir hatasında sırtınızı dönmeye çalışmadan bunu yapmaya çalışmalısınız.

Çünkü ebeveynler çocuklarına sırtlarını hiçbir zaman dönmezler. Aile olmak birbirini toparlamaktır, dağılmasına izin vermemektir. Şimdi bu toparlamayı sizin yapmanız gerekiyor. Size katılıyorum, bazı şeyler yaşanacaksa bile kişiye yakışır bir şekilde yaşanmalı, esen rüzgara teslim etmemeli kişiler kendilerini, kimliklerini unutmadan seviyeli yaşanmalılar. Anneniz muhtemelen ilk defa böyle bir duyguya, esen rüzgara kaptırdı kendini.

Dünya aşk üzerine kurulmuş değildir, tek bir şeyin etrafında dönmez dünya. Her yönüyle yaşanılır, unutmamamız gereken şey değerlerimizdir. İnsanı değerli kılan da o değerlere sahip çıkmasıdır. Bunları hatırlatın annenize kızmadan, anlamaya çalışarak. Yaşayarak görecek ilişkisinin doğru ya da yanlışlığını. Size yalan söylemesi sizden gelecek tepkilerden çekinmesindendir. Belki yaşadığı ilişkinin doğruluğunu ya da yanlışlığını çoktan görmüştür, ama kabul etmesi için biraz zamana ihtiyacı vardır.

Ve hiçbir annenin önceliğinde bir erkek yoktur sevgili okurum. Anneler için her zaman evlatlar ön plandadır. Bu dönemi annenizin yakın zamanda atlatacağını umuyorum. İlk fırsatta duygularınızı, düşüncelerinizi annenizle paylaşın, içinize atmayın. Sonrasını ona bırakın. Düşünecektir, hesaplaşacaktır kendisiyle ve umarım çeki düzen verecektir kendisine. Şimdi size, annenize sırtınızı dönmeden ailenizi toparlamak ve ışık tutmak düşüyor onun yoluna, bunu da yapacağınızı biliyorum.

Sevgiler…

Yandex.Metrica