Aşkı tazelemek için 10 altın yol

  • 10 Nisan 2017
  • Aşkı tazelemek için 10 altın yol için yorumlar kapalı
  • 1.993 kez görüntülendi.
Aşkı tazelemek için 10 altın yol

Aşkı tazelemek için 10 altın yol

Sertab Erener ne diyor şarkısında? “Aşk ölmez biz ölürüz…” Bir de ‘Nefes’ filmine gönderme yapalım… “Aşk ölürse, herkes ölür…” Yani dünyada son çift kalana kadar aşkın varlığı da devam edecek. Peki uzun soluklu ilişkilerde aşkın varlığı nasıl sürecek? İşte size aşkı tazelemenin ve taze tutmanın yolları…

1 – İLİŞKİN HER ŞEYDEN ÖNEMLİDİR: Seni mutlu kılan, hayattan zevk almanı sağlayan şey ilişkindir. İlişkin olmadığı takdirde gözüne güzel gelen her şeyin anlamını yitireceğini unutma. Bunca zamandır yaşadıklarınız, paylaştıklarınız ve anılar çok kıymetlidir. Sana bütün bunları sağlayan ilişkiyi her şeyden daha önemli olarak görmelisin.

2 – DUYGULARINI DİLE GETİR: “Seni seviyorum” cümlesinin sihrine inan. En tartışmalı, kavgalı dönemde bile çok işe yarar. Bir de zaten sevgini söylemeyeceksen niye bir ilişkinin içindesin ki? Kalpten hissettiğini dile getirmekten çekinme. Cümleler aşkınızı besler, birbirinize güven duymanızı sağlar.

3 – SEVGİLİNE HER FIRSATTA DOKUN: El ele tutuşmak, sarılmak, dokunmak, öpüşmek, sevişmek… Duygu aktarımının en güzel yolları. Çiftler, ilişkinin ilerleyen dönemlerinde bunu ihmal eder. Bu da aşkın ve duyguların zayıflamasına neden olur. Fırsat bulduğunuz her yerde, birbirinize dokunmalısınız. Ten teması, duyguların geçmesini sağlar. Aşkınızın hâlâ var olduğunu kanıtlar.

 

4 – ZAMANI BİRLİKTE DEĞERLENDİR: Giderek daha az görüşme de uzun soluklu ilişkilerin olumsuzluklarından. Birlikte geçirilen zamanı artırın. Uzun sohbetler önemli. Konuşacak şey bulamamaktan yakınan çok çift var. Sanki cümleleri tüketmişler, bütün kelimeleri kullanmışlar gibi. Ciddi konular konuşmanıza gerek yok ki? Dedikodu da mı yapamıyorsunuz yani?

5 – ARKADAŞLARDAN UZAK KALMA: Birlikte geçirilen zamanın ille baş başa olması gerekmez. Arkadaş çevrenizle bir şeyler yapın. Pazar kahvaltılarına kalabalık gruplarla gidin. Tatile baş başa çıkacağınıza yine sevdiğiniz arkadaşlarınızla çıkın. Böylece fazla eğlenir, iyi vakit geçirirsiniz.

6 – KAYBETME KORKUSUNU YİTİRME: Aşkın olmazsa olmazı ‘kaybetme korkusu’dur. Zaten aşkta başka korkuya yer yoktur. Biri için kaybetme korkusu duymuyorsan o senin için değersizdir. Değersiz biriyle ilişki yürütülmez. Yani kaybetme korkusu hep olmalıdır. Bunu sağlamanın yolu da ‘kanıksamamak’tan geçer. Kanıksamayacaksın ve ona alışmayacaksın.

7 – KENDİ KİMLİĞİNDEN VAZGEÇME: Genellikle erkekler, sevgililerini kendi kurallarını yaşamaya zorlar. Kadınlar da sevdikleri için bunu kabul ederler. Ama bir süre sonra problem başlar. Çünkü erkek dönüştürdüğü kadından sıkılır. İşin özeti şu: Birey olmayı başarmalısın. Kendini bir birey olarak sevgiline kabul ettirmelisin.

8 – RAHAT DAVRANMAMALISIN: İlişkinin başında nasıldın? Her buluşmada kendine özen gösteriyordun, tıraşını oluyor ya da makyajını yapıyordun, en güzel giysilerini giyiyordun, en etkileyici parfümleri sürüyordun öyle değil mi? Sevgiline flört ettiğin dönemdeki gibi davranmaya devam et.

9 – SADAKATTEN HİÇ VAZGEÇME: Sosyal flört diye bir şey vardır. Yani sen birine ilgi duyarsın, birinin de sana ilgi duyduğunun farkındasındır. Bu insanın egosunu okşayan bir şeydir. Ama orada kalmalıdır. Bir adım ötesi sadakatsizliğe girer. Size ilgi gösterenleri birbirinize anlatıp küçük kıskançlık oyunları bile oynayabilirsiniz. Fakat birinci maddeyi unutmayın. İlişkiniz her şeyden önemli.

10 – OLMADI, DANIŞMANA BAŞVUR: Bu 9 maddeyi uyguladın ama bir şeylerin yolunda gitmediğine inanıyorsan profesyonel yardım alma zamanı gelmiştir. İlişkiyi kurtarmak istiyorsan, tut sevgilinin elinden, danışmanın kapısını çal. Kimse sizi kınamaz, çabanızı takdir ederler.

Yandex.Metrica