Bir Annenin Diğer Velilere Ettiği Nasihat Binlerce Kişi Tarafından Paylaşıldı

  • 26 Aralık 2016
  • Bir Annenin Diğer Velilere Ettiği Nasihat Binlerce Kişi Tarafından Paylaşıldı için yorumlar kapalı
  • 2.481 kez görüntülendi.
Bir Annenin Diğer Velilere Ettiği Nasihat Binlerce Kişi Tarafından Paylaşıldı

Kızının okuluna giden Claudia Crowley Sörensson gördüğü manzara karşısında çok şaşırdı. Sınıfın içinde ve okulun bahçesinde diğer öğrencilerin yaptıkları hareketler anneyi hem üzdü hem de şaşkına çevirdi.

Gördüklerini Facebook’ta paylaşarak diğer ebeveynleri görevlerini yapmaya davet etti. Gönderisi birkaç gün içinde binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

İşte o yazı…
“Bugün kızımın okuluna gittim. Sınıfta üç görevli vardı. Tenefüste de veliler çocuklarına nasihat ediyorlardı. Zaten ilk teneffüste çocuklar kavga etmeye başladı. Her seferinde velilerden biri çocukları ayırmaya koştu.

Ancak çocuklar oralı bile olmadılar. Kendilerinden büyüklere hiç saygı duymuyorlar. Çocukların kullandıkları dil beni çok rahatsız etti. Kavga esnasında vücuduna darbe alan küçük bir çocuğun hüznünü gördüm ve çok üzüldüm.

Sınıfta herkes aynı anda konuşuyordu. Veliler, çocuklarına parmak kaldırmalarını ve söz almalarını ve böylelikle sırayla konuşmalarını tavsiye ediyordu. Ancak çocuklar dinlemedi. Öğle arasında da yine kavgalar başladı. Kavga esnasında okul hizmetlilerinden birine tekme geldiğini gördüm. İşte çocuklarımız ve öğretmenler her gün böyle şeylere maruz kalıyorlar. Bugün gördüğüm öğretmenleri takdir ettim. Ellerinden gelen her şeyi yapıyorlardı. Biz veliler olarak, öğretmenlerin her bir öğrenciyle tek tek ilgilenmesini bekleyemeyiz. Özel bakıma ihtiyacı olan öğrenciler var. Öğretmenler onlarla ilgilenmeli. Ancak o kadar kötü çocuklar var ki öğretmenler onları terbiye etmekten asıl ilgilenmeleri gereken öğrencilere mecburen vakit bulamıyorlar.

Günümüz çocuklarından hiç umudum yok. O kadar saygısızlar ve şiddet yanlısılar ki… Bunun için suçlanması gereken kişilerin öğretmenler veya okul yönetimi olduğunu da düşünmüyorum. Sınıfta bugün üç öğretmen vardı ve çocuklarla baş edemiyorlardı. Personel eksikliğinden de kaynaklanan bir şey değil bu. Asıl sorun çocukların kullandıkları kötü dil ve terbiyesizce ve şiddet dolu hareketleri.

Bunun için suçlanması gereken kişiler velilerdir. Çocuklarımızı yetiştirmek bizim görevimiz. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğretmek yine bizim görevimiz. Bugün öğrencilerinin üzerine titreyen öğretmenler gördüm. Ancak çocuklar öğretmenlerini ne kadar dinliyor orası meçhul. Okul ve okul yönetiminin yapabileceklerinin bir sınırı var. Asıl görev bize düşüyor.”

Claudia, kendi dilinde yazdığı gönderisini Facebook’ta paylaştı ve anında 8.500’den fazla paylaşım yapıldı.
Daha sonra blogunda, “Yazdıklarım beklediğimden daha çok ilgi gördü ve paylaşıldı” dedi.
Son olarak, “Yazdıklarımı paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Sanırım siz de benimle aynı fikirdesiniz. Çocukların daha iyi bireyler olması için asıl görev biz velilere düşüyor” diye ekledi.
Claudia’ya katılıyorsanız yazıyı paylaşmayı unutmayın.

Yandex.Metrica