Çakmak Cini Fıkrası

  • 26 Aralık 2016
  • Çakmak Cini Fıkrası için yorumlar kapalı
  • 2.851 kez görüntülendi.
Çakmak Cini Fıkrası

Çakmak Cini Fıkrası

Genç milyonerin biri kafeterya da otururken yanına yaşlı bir adam yaklaşır. Yaşlı adam cebinden altın kaplamalı çakmağını çıkartıp gösterip -“Bu çakmağı, servetiniz karşılığında satın almanızı teklif ediyorum” der. Zengin: -“Bu basit çakmağın karşılığında servetimi mi istiyorsun!! Çıldırdın mı sen!!! ??? Yaşlı adam:
-Bu tahmin ettiğiniz gibi basit çakmak değil der ve çakmağı çakar.. Çakmaktan bir cin çıkar ve sorar -“Buyrun bayım, benden ne istersiniz?” diye sorar? Yaşlı adam:

-“Bana bir çay getir” der. Adam gözlerini açıp kapamasıyla masada sıcacık nefis kokulu çayın hazır halde görür. Zengin bu durumdan şaşkına döner ve sevinir. Cebinden kalem kağıt çıkartıp bütün servetini yaşlı adama bu çakmak karşılığına, vermeyi kabul ettiğini yazıp imzalar.

Zengin acele ile evin yolunu tutar. Eve geldiğinde çakmağı denemek ister ve çakar çakmaktan cin çıkar ve sorar?
-“Buyrun bayım, benden ne istersiniz?” diye sorar

Zengin büyük bir heyecan ve kıs bir gülümseme ile -“Bana o yaşlı adama verdiğim bütün servetimi geri getirmeni, ayrıca özel bir uçak ve çok güzel bir yat istiyorum. Tabii bir de içinde, her yeri altınlarla döşenmiş ve son teknoloji olmasına lütfen dikkat et. Cin: -“Özür dilerim bayım..

Ben yalnız çay ve kahve yapmasını bilirim.” Genç zenginin gözleri fal taşı gibi açılır ve iş işten geçmiştir. Şimdi Bu yazıdan alınacak en önemli derslerden birisi, “hiçbir şey için asla ve asla acele karar verme”. Dibini görmediğin bulanık suyun içine girmek gibidir. Hayatınızda başarılı ve hedeflerinize ulaşabilmek için lütfen, iki kere, üç kere, hatta dört kere düşünün.

KADINLARPLATFORMU SİTESİ Sayfamızı beğenin yeniliklerden ilk siz haberdar olun

Yandex.Metrica