Dilsiz Hayvana Atılan İftiranın Bedeli

  • 12 Eylül 2018
  • 1.117 kez görüntülendi.

Dilsiz Hayvana Atılan İftiranın Bedeli

Bir veteriner dostum anlattı. Köpeğini geçici olarak dairelerinin terasına yerleştirmek zorunda kalırlar. Bir süre sonra komşu, apartmanın merdiven boşluğuna pisliyor, insanlara saldırıyor, iddiasıyla köpeğin uzaklaştırılması için dava açar. Mahkemeye bir video sunar. Videoda köpek gerçekten de terastaki barınağından çaprazdaki daireye doğru çılgınca havlamaktadır.

Mahkeme köpeğin uzaklaştırılmasına karar verir. Bir kamyonun sırtında köye gönderilen köpek, seyir halindeyken, sahiplerine geri dönmek ümidiyle yola atlayınca ezilerek ölür.

Aile temiz ve uysal yetiştirdikleri köpeğin ölümüne çok üzülür. Videoyu yeniden incelerler ve aslında davacı komşunun köpeği kışkırtmak için yan daireden kafasına çakıl taşları attığını, videoyu da oğluna çektirdiğini, hayvanın kafasını acıtan taşlara karşı boşluğa tepki gösterdiğini fark ederler. Lakin olan olmuştur.


Aradan altı ay geçer. Köpeği sığınağından iftirayla uzaklaştıran komşu içkiyi fazla kaçırır ve rahatsızlanır. Apartmanda nedense o gün kimse olmadığı için kimseden yardım gelemez. En üst kattan çıkışa kadar kusarak ve altına yaparak sürüne sürüne iner. Apartman boşluğunu (tıpkı şikayet ettiği köpek gibi)berbat eder, alt katta kalır ve o pislik içerisinde ölür. Cenazesini kaldırdıktan sonra komşuların birkaç günleri apartmanı temizlemekle geçer.

Allahü teala iftiradan korusun. Hakkını arayamayan dilsiz bir köpeğe iftiranın sonucu bu ise, masum bir insana iftiranın sonucunun nasıl olabileceğini siz düşünün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica