Dolandırıcı ve Köylüler

  • 23 Nisan 2017
  • Dolandırıcı ve Köylüler için yorumlar kapalı
  • 2.200 kez görüntülendi.
Dolandırıcı ve Köylüler

Dolandırıcı ve Köylüler

Bir zamanlar köyün birine bir adam gelmiş ve tanesi 10 Liradan maymun alacağını söylemiş. Köyde çok maymun olduğu için köylüler sevinçle ormana koşup maymun ları yakalamaya başlamışlar. Adam, bin lerce maymunu 10 liradan satın alınca ortalıkta maymunlar azalmış, yakalaması zorlaşmış. Köylüler tam maymun yakala maktan vazgeçecekken adam tanesine 20 Lira vereceğini söylemiş. Tekrar heveslenen köylüler tekrar maymunları yakalamaya başlamışlar. Bir süre sonra da fiyatı 25 Liraya çıkarmış. Ancak bırak yakalamayı, maymuna rastlamak bile çok zorlaşmış.

Bunun üzerine adam fiyatı 50 liraya çıkardığını, ancak kendisinin işi olduğu için şehre gitmesi gerektiğini, yardımcısının onun yerine alım yapacağını söylemiş.

O yokken yardımcısı köylülere demiş ki Şu büyük kafesteki maymunlar var ya ben onların tamamını size tanesi 35 liradan dan satayım, siz de adam gelince ona 50 liradan satarsınız.

Köylüler bütün birikimlerini bir araya toplayarak bütün maymunları satın almışlar. Sonra ne adamı ne de yardımcısını bir daha gören olmamış.

Etrafımızda bu tür dolandırıcılar çok. Lütfen dikkatli olun ve paranızı kimseye kaptırmayın.. özellikle borsada parası olanlar daha dikkatli olsun…

Yandex.Metrica