İşsiz Kaldığı İçin Karısı tarafından Terk Edilen Koca Daha Sonra Çok Zengin Oldu Karısına da Öyle Bir İnsanlık Dersi Verdi ki

  • 05 Şubat 2017
  • İşsiz Kaldığı İçin Karısı tarafından Terk Edilen Koca Daha Sonra Çok Zengin Oldu Karısına da Öyle Bir İnsanlık Dersi Verdi ki için yorumlar kapalı
  • 2.671 kez görüntülendi.
İşsiz Kaldığı İçin Karısı tarafından Terk Edilen Koca Daha Sonra Çok Zengin Oldu Karısına da Öyle Bir İnsanlık Dersi Verdi ki

İzmir’de yaşayan Sedat K.’nın eski eşiyle yaşadıkları, yeşilçam sinemasının o efsane filmlerine taş çıkarttı. Eski eşine tarihe geçecek bir insanlık dersi verdi.


5 yıl önce büyük bir mutlulukla hayatlarını birleştiren Sedat K. ve E. Ş., evliliklerinin ilk aylarında Sedat K.’nın işsiz kalması sebebiyle büyük bir geçim sıkıntısına düşmüş.


5 yıl önce büyük bir mutlulukla hayatlarını birleştiren Sedat K. ve E. Ş., evliliklerinin ilk aylarında Sedat K.’nın işsiz kalması sebebiyle büyük bir geçim sıkıntısına düşmüş.

Bu sıkıntıya dayanamayan E.Ş., eşinden boşanma kararı almış.

Ah Müjgan ah filmini çoğumuz biliyoruz: Bir manav çırağı olan Sadri Alışık (Hüsnü) ve mahallenin en güzel kızı Esen Püsküllü (Müjgan), birbirlerine aşıklardır.

Ancak para düşkünü annesi, Hüsnü’nün 5 parasız bir çırak olmasından dolayı kızının onunla evlenmesini istemez. Müjgan da çalıştığı fabrikada gözü onda olan zengin bir adamla evlenmeye karar verir, çünkü Müjgan’ın da zenginlikte gözü vardır.

Sedat K. ve eski eşinin hikayesi de akıllara ilk olarak bu filmi getirdi.

Sedat K. iş bulacağım sözü verince, boşanmak isteyen eşi kararından vazgeçmiş ancak Sedat K. sözünde duramayınca “Beş parasız adamdan koca olmaz” diyerek, evi terk etmiş.

E.Ş.’nin başka biriyle birlikte olduğunu öğrenen Sedat K., 4 yıl önce eşinden tek celsede boşanmış.

Aradan geçen yılların ardından, Sedat K. arkadaşıyla girdiği tekstil işinde oldukça başarılı olmuş ve eski eşine ulaşmak istemiş.

Para kazanınca canı kadar sevdiği eski eşi Eylem Ş.’yi bulmak için yakın arkadaşlarıyla irtibata geçmiş, sonuç alamayınca eski kayınvalidesine ulaşmış.

Eylem Ş.’yi sormak için eski kayınvalidesini arayan Sedat K., 15 aylık çocuğu olduğunu öğrenince dünyası yıkılmış…

Çocuğun lösemi hastası olduğunu ve ekonomik sıkıntı nedeniyle tedavi ettirilemediğini de öğrenen Sedat K., acısını içine atıp tedavi masraflarını üstlenme kararı almış.

Sedat K., minik yavruyu Kanada’ya tedaviye göndermiş. Öz babası S.Y. ile beraber Kanada’ya giden bebek, burada ilik nakli olup 2 ayda sağlığına kavuşmuş.

130 bin lira tutan tedavi masrafları da Sedat K. tarafından ödenmiş.

Sedat K.’nın insanlık dersi bununla da bitmiyor!

Eski eşinin imam nikahlı kocası S.Y.’ye ruhsatsız tabanca taşımaktan 6 bin lira ceza kesildiği, bu cezanın ödenmemesi durumunda hapis yatacağını öğreniyor.

Yine eski kayınvalidesi aracılığıyla cezayı ödeyip, eski eşinin imam nikahlı kocası S.Y.’yi hapse girmekten kurtarıyor.Tüm bu olanlardan sonra, eski eşi Sedat K.’ya dönmek istiyor.

Bir zamanlar “beş parasızsın, işin yok” diye terk ettiği eski kocasının, hem yeni eşine, hem de oğluna yardım etmesi, bebeğini sağlığına kavuşturmasından çok etkilenen Eylem Ş., Sedat K.’ya dönmek istedi, ancak Sedat K., çok sevdiği, uğruna bunca fedakarlık yaptığı eski eşini reddetmiş…

Sedat K., eski eşine “kocan ve çocuğunla mutlu ol, yuvana sahip çık” diyerek yeniden birleşmeyi reddetti.Sedat K.’nın yaşadıkları, basına da yansıdı.

Sedat K.’nın yaşadıkları, basına da yansıdı.Değil Türkiye’ye, tüm dünyaya insanlık dersi veren Sedat K.’yı, yürekten kutluyoruz!

Yandex.Metrica