Kayınbabasını Öldürdü Ceza Almadı

  • 12 Mart 2017
  • Kayınbabasını Öldürdü Ceza Almadı için yorumlar kapalı
  • 2.874 kez görüntülendi.
Kayınbabasını Öldürdü Ceza Almadı

Kayınbabasını Öldürdü Ceza Almadı

Bu haberi okuduğunuzda şaşkınlık yaşayabilirsiniz.
Verilen karar belkide Türkiye’de az rastlanan olaylar arasındadır.
Bir evde yaşanan gelin kayınpeder olayı hem insanın tüylerini diken diken ederken, hem de mahkemenin verdiği karar dikkatlerden kaçmadı.

Asıl soruyu olayın tamamını okuduktan sonra sormanızı istiyoruz.O. B. “Olay günü kahvaltı ettik. Kayınpederim kahveye, eşim T B. saat 15.00’te işe gitti. Akşam üzerine evde kimse olmadığı sırada banyoya girdim. Elektrik kesildi. Elbiselerimi giyerek çıktım. İçeriden tıkırtılar geliyordu. ’Kim var’ diye bağırdım. Ses gelmedi.

Bu sırada kayınpederim beni saçlarımdan tutarak sürükledi. Küfrederek bana sahip olmaya çalışıyordu. Elinden kurtularak, salona geçtim. Peşimden geldi. Yine saçlarımdan tutarak beni mutfağa sürükledi. Üzerime abandı. Kendimi kurtardım. Karanlıkta elime geçirdiğim bıçağı rastgele salladım. Şoka girdim. Kendimi evden dışarıya attım. Bağırdım ve kimse çıkmadı. Yeniden içeriye girdim. Eşimi aradım. Daha önce de 155 imdat polisi kayınpederim beni rahatsız ediyor diye aramıştım” dedi.

Karar duruşmasına Yenişehir Cezaevi’nden ses ve görüntülü iletişim sistemi SEGBİS aracılığıyla katılan O. B., daha önceki ifadelerinde hiç bir değişiklik olmadığını belirtip, “Takdiri mahkemeye bırakıyorum” diye konuştu.
Selçuk B. ise, babasını öldürdüğü iddia edilen eşinden şikayetçi olduğunu tekrarladı.

CEZA ALMADI

Duruşmada, Cumhuriyet savcısı mütalasında cinayetin oluş şekli üzerine sanığa meşru müdafaa şartlarının uygulanmasını talep etti.Mahkeme heyeti, tutuklu bulunan O.B.’ye TCK 27’nci maddesinde yer alan ‘meşru savunmada sınırın aşılması mazur görülebilecek bir heyecan, korku veya telaştan ileri gelmiş ise faile ceza verilmez’ maddesini uyguladı. B., 10 aydır tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edildi.

Eşine bu muameleyi yapan babasının ölümünden dolayı eşinin cezalandırılmasını istedi.
Şimdi burada sormak istediklerimiz!Kadın serbest bırakıldı.
Peki ölen kişinin oğlu ve yakınları kadını nasıl karşılaycak. Kadının ailesi sahip çıkacak mı
Devlet korumasına alınması gerekir mi, gerkemez mi
Sorular içinde sorular.
Sizin iç sesiniz ne diyor!

Yandex.Metrica