Kuyrukta Bekleyen Engelli Adamı Aşağılayan Kadına Başka Bir Kadın Hayatının Dersini Verdi Engelli Adam Kadına Bakın Nasıl Teşekkür Etti

  • 06 Şubat 2017
  • Kuyrukta Bekleyen Engelli Adamı Aşağılayan Kadına Başka Bir Kadın Hayatının Dersini Verdi Engelli Adam Kadına Bakın Nasıl Teşekkür Etti için yorumlar kapalı
  • 2.587 kez görüntülendi.
Kuyrukta Bekleyen Engelli Adamı Aşağılayan Kadına Başka Bir Kadın Hayatının Dersini Verdi Engelli Adam Kadına Bakın Nasıl Teşekkür Etti

Kuyrukta Bekleyen   Engelli Adamı Aşağılayan Kadına Başka Bir Kadın Hayatının Dersini Verdi Engelli Adam Kadına Bakın Nasıl Teşekkür Etti

 

Güçsüzlerin hakkını savunmak son derece önemli. Bizi insan yapan özelliklerimizden biri bu. Bunu gerçekleştirmek ise biraz insanlık birazsa da cesaret gerektiriyor.Az sonra okuyacağınız hikâye Reddit’te paylaşılmış ve gerçek hayatta yaşanmış bir olay.

Her şey bir sinemada gerçekleşiyor. BrainKatana kullanıcı adlı hikâyeyi anlatmaya bir kadının engelli bir adamı aşağılamasıyla başlıyor. Ancak bir kahraman devreye giriyor ve hiçbir şey olmamış gibi davranmak yerine olaya dahil oluyor.Kim olsa aynı şeyi yapar diye düşünebilirsiniz ancak maalesef günümüzde böyle olaylarla karşılaştığımızda görmezden geliyoruz. Umarız ki hikâyeyi olabildiğince fazla kişi okur ve bu hikâye onlara örnek olur.

Uzun zamandır beklediğim filmi görmek için sinemaya gittim. Biletimi almak için kuyrukta bekliyordum. Önümde de tekerlekli sandalyede oturan engelli bir adam vardı.

Engelli adam yalnızca bir elini kullanabiliyordu. Cüzdanından sinema bileti için para çıkartması bu nedenle biraz zamanını aldı.

Ne yapacağımı bilemedim. Yardım etmeye kalksam alınacağını düşündüğümden beklemeye devam ettim.

Engelli adam bir süre sonra cüzdanından parasını çıkartmayı başardı ve çalışana uzattı.

Bir arkamdaki kadın ise engelli adam hakkında ileri geri konuşmaya başladı ve ‘Böylelerinin buraya girmesine izin vermeyeceksin aslında’ dedi.

Kadının söyledikleri beni son derece sinirlendirdi. Daha önce hiç bu kadar sinirlendiğimi hatırlamıyorum.Daha da konuşmaya başlayınca engelli adam durakladı ve suratında utanmışçasına bir ifade belirdi.

Tam o sırada kadına döndüm ve “Yere basabildiğimiz ayaklarımız olduğu için şükretmeliyiz. Şimdi saçma sapan fikirlerini kendine sakla ve çeneni kapat” dedim.

Bunu söylerken kadının erkek arkadaşı da bana bakıyordu.Söylediklerimden sonra kadın dondu kaldı.

Sonunda sıra bana geldi. Gitmek istediğim filmi söyledim ve ücreti ödemek için cüzdanımı çıkardım. Çalısansa az önce savunduğum engelli adamın sinema biletimi ödediğini ve istediğim filme girebileceğimi söyledi.

Bir de engelli adam onun savunduğum için bana teşekkür etmiş ve çalışanın bunu bana iletmesini istemiş.Buradan bana büyük bir jest yapan adama sesleniyorum. Senin savunmamın karşılığında senden bir şey beklememiştim.

Bazı insanlar gerçekten aksi oluyorlar ve maalesef sen de bugün onlardan birine denk geldin.

Sinema bileti için çok teşekkür ederim. Ninja Kaplumbağalar filmi efsaneydi”

 

Yandex.Metrica