Maalesef Annem Babamı Aldatıyor

  • 21 Ocak 2017
  • Maalesef Annem Babamı Aldatıyor için yorumlar kapalı
  • 10.322 kez görüntülendi.
Maalesef Annem Babamı Aldatıyor

Maalesef Annem Babamı Aldatıyor
Annem, babamı eski bir öğrencisiyle aldatıyor. Mesajlaşmalarını yakaladım. Ama bunu kimseye anlatamıyorum.Güzin Abla, maalesef annem babamı aldatıyor. Üstelik neredeyse oğlu yaşındaki eski öğrencisiyle. Annem 45 yaşında, ben ise 13. Bir yıl kadar önce şüphelenip annemin telefonuna bakmıştım. 30’lu yaşlarda, eski bir öğrencisiyle yazışmaları vardı. Her saat, her dakika konuşuyorlardı. 18 yaş üstü konuşmalardı bunlar. Bir sene boyunca içime attım ama içim ağladı kalbim kanadı ama babama da söyleyemedim.

Geçenlerde tekrar mesajlara baktığımda anladım; adam otobüsle tatile giderken o sabah yaşadığımız şehirde mola vermiş. Annem de beni okula bıraktıktan sonra, “işim var” deyip, gitmişti. Meğer otobüs terminaline gitmiş, onu görmeye. Günün sonunda yazışmalarını okudum. “Eh madem bu kadar meraklısın öğrencine, boşansana babamdan” diyemiyorum abla. Babam kalp hastası. Değil boşanmak, eski öğrencisiyle neler yaşadığını öğrenirse dayanamaz. Ben babamı çok seviyorum. Ona bir şey olsun istemem. Ama katlanamıyorum artık. Boşansınlar diyorum bir yandan. Bu durumu ailemizde benden başka, ağabeyim de dahil, hiç kimse bilmiyor.
YANIT: Evet sevgili oğlum, bu durumu hiç kimse bilmemeli. Hiç değilse bunu senin tarafından öğrenmemeli. Bu çok acı bir olay, kabul ediyorum. Hele senin gibi 13 yaşında bir çocuğun içinde bulunduğu bu çok zor duruma katlanabilmesinin, inan senin için ne kadar katlanılmaz olduğunu da anlıyorum. Ancak bu yazından da gördüğüm gibi sen çok olgun bir gençsin. Bunu atlatabilmek için annenle açık açık konuşmak zorundasın. Bunu yapman çok zor biliyorum, ama mutlaka başarmalısın. Annen eminim önce kabul etmeyecek, inkar edecek. Hatta seni telefonunu karıştırdığın için, suçlayacak, azarlayacak. Ama sen inatla annene yanlışını anlatmalısın. Babanın durumunu, bu çılgınlığı öğrenirse neler olacağını, hatta ağabeyinin bunu nasıl karşılayacağını dile getirmelisin.Annen büyük ihtimalle bir yaş dönemi sorunu yaşıyor. Kadınlar menopoz döneminde, hayatlarını sorgulamaya başlarlar. Hatta kadınlıklarının bittiğini düşünüp, birden o yıllar yılı mazbut kalmış kadın kimliğinden çıkıp, böyle çılgınlıklar yapabilirler. Babanın kalp hastası olması, belki de her şeye rağmen genç bir kadın olan annenin cinsel yaşamına son vermiştir. Bütün bunlar onun böyle akılalmaz bir ilişkiye girmesinin nedenidir. Yanlış anlama, annene hak vermiyorum, ama onun bu davranışının muhtemel nedenlerini anlatmaya çalışıyorum. Senin uyarın, bir eğitimci olan annenin, silkelenip kendini toparlamasını sağlar diye umuyorum.

Yandex.Metrica