Kadın, Kadınlar, Kadın Sağlığı, Diyet, Yemek Tarifleri, Moda, Dekorasyon

Pilav Üstü Kebap

  • 03 Aralık 2018
  • Pilav Üstü Kebap için yorumlar kapalı
  • 1.097 kez görüntülendi.
Pilav Üstü Kebap

Pilav Üstü Kebap

Adamın biri anlatıyor. Ben lokantada oturmuşken, tam karşımda telefonla konuşan bir adam birden sevinç çığlıkları atmaya başladı.


Konuşmasını bitirdikten sonra garsona: -Burada olanlara hepsine benden pilav üstü kebap ver! 18 yıl aradan sonra baba olacağım! Bir kaç gün sonra aynı adamı sinemaya giderken elinde 3-4 yaşında bir çocukla bilet kuyruğunda gördüm. Çocuk ona baba diyordu. Adamın yanına gidip o günkü işinin hikmetini sordum. Adam utana sıkıla olayı anlattı. -O gün yan masada yaşlı bir çift vardı. Yaşlı kadın menüye baktıktan sonra eşine: ‘keşke bu gün pilav üstü kebap yiyebilsek’ dedi. Kocası da hanımının yanında utanarak ancak çorba alacak paralarının olduğunu söyledi. Bunu duyunca üstüme kaynar su dökülür gibi oldu. Bende o yapmacık telefon konuşmasıyla onlara pilav üstü kebap almak istedim.


Ben adama: -Peki niye herkese yemek verdin? Adam ciddileşerek: -Ben bütün malımın gitmesine razıyım ama bir insanın izzeti nefsinin rencide olmasına razı değilim. Eğer o yaşlı adama açıktan yardım etseydim hanımına karşı çok mahcup olacaktı. Ondan dolayı öyle yaptım.

Sizin için seçtiğimiz diğer yazılarımızı da aşağıdan okuyabilirsiniz.

Yandex.Metrica });