Şimdiki eşimi sevmiyorum eski yaşadığım adamı özlüyorum

  • 13 Şubat 2017
  • Şimdiki eşimi sevmiyorum eski yaşadığım adamı özlüyorum için yorumlar kapalı
  • 3.956 kez görüntülendi.
Şimdiki eşimi sevmiyorum eski yaşadığım adamı özlüyorum

Şimdiki eşimi sevmiyorum eski yaşadığım adamı özlüyorum
İlk zamanlar eşimden hoşlanmıştım ama zaman içinde ondan soğudum. Durumumuz hiç iyi değil, maddi sıkıntı çekiyoruz. Oysa eski sevgilimleyken hiçbir eksiğim yoktu. O günlerimi arıyorum. Evlenmeden önce tanıdığım bazı erkekler vardı, onlarla görüşmeye başladım.Sevgili ablacığım, ben 5 yıllık evliliğimi yıktım, eşimden ayrıldım. Bir de çocuğum var. Hayatta bana sahip çıkacak kimsem olmadığı için bir süredir arkadaşlarım aracılığıyla tanıştığım bir beyle yaşamaya başladım.

O adam da evli ve iki çocuk babası. Bana bir ev tuttu. Bir yıl kadar birlikte yaşadık. Ama sonunda eşi durumu öğrendi. Beni buldu, kocasından ayrılıp başkasıyla evlenmemin benim hayrıma olacağını söyledi.
Gerçekten arada birileri çıkıp benimle evlenmek istiyordu ama ben onu sevdiğim için hep reddediyordum. Sonunda o da eşinin baskılarına dayanamayıp beni terk etti. Ne yapacağımı şaşırdım.
Bana ve çocuğuma o bakıyordu. Bu yüzden maddi sıkıntı çekmeye başladım. Karşıma kim çıkarsa çıksın evlenmeye karar verdim ve beni isteyen sadece iki ya da üç kez karşılaşmış olduğum biriyle evlendim.
Aslında ilk önceleri eşimden hoşlanmıştım ama zaman içinde giderek ondan soğudum. O bana çok değer veriyor ve seviyor ama ben onu sevmiyorum. Dünyalarımız çok ayrı, uyuşamadık bir türlü. Ayrıca durumumuz hiç iyi değil.

Maddi sıkıntı çekiyoruz.
Oysa beraber yaşadığım o kişiyle durumum çok rahattı.
Hiçbir eksiğim yoktu.
O günlerimi arıyorum.
Evlenmeden önce tanıdığım bazı erkekler vardı, onlarla görüşmeye başladım. Onlarla fazla bir yakınlığım yok ama arada görüşmekten kendimi alamıyorum.

Acaba evliliğimi yıkmalı mıyım? Ayrılıp yeniden kendime bana daha uygun bir eş mi aramalıyım?
Ne yapacağımı bilemiyorum. Lütfen bana yardımcı ol.

CEVAP:

Sevgili kızım, evli barklı bir erkeğin ev tutup baktığı metresi olmak mı iyi, yoksa seni çocuğunla birlikte bağrına basmış, sana saygı duyan, seni seven, elinden geldiğince sana bakmaya çalışan bir adamın resmi eşi olmak mı?

Bana kalırsa burada seni rahatsız eden şey, eşinin maddi durumunun eskiden beraber olduğun adamınki kadar iyi olmaması… Yoksa adamcağızdan bir şikayetin yok sanırım. Olmamalı da…
Sen maddiyata biraz fazla önem veriyorsun. Oysa hayatta paradan ve lüks yaşamdan çok daha önemli değerler var. Peşinde dolaşan ve aklını karıştıran o eski erkek arkadaşlarının, gönül eğlendirdikten sonra seni bir kenara atmayacaklarından emin misin? Ya da biri seninle evlense bile,  şimdiki eşin gibi sana karşı saygılı, çocuğuna karşı sevgi dolu davranabilecek mi bakalım…

Hayatında bazı şanssızlıklar olmuş olabilir… Ama şu anki durumunu küçümsememelisin. Hayatından memnun olmayı, şükretmeyi bilmelisin. Daha rahat bir hayatın hayali içinde, çocuğunun da senin de sefil olabileceğinizi aklından çıkarma…
Eşinin kıymetini bilmelisin kızım… Hem madem daha iyi bir yaşamın olsun istiyorsun, neden kendin de çalışıp evine katkıda bulunmayı düşünmüyorsun?

Yandex.Metrica