1 Yaşındaki Oğlu 1995 Yılında Kaçırıldı – 21 Yıl Sonra Telefonu Çaldı Ve Duyduklarına İnanamadı

  • 16 Nisan 2017
  • 1 Yaşındaki Oğlu 1995 Yılında Kaçırıldı – 21 Yıl Sonra Telefonu Çaldı Ve Duyduklarına İnanamadı için yorumlar kapalı
  • 2.422 kez görüntülendi.
1 Yaşındaki Oğlu 1995 Yılında Kaçırıldı – 21 Yıl Sonra Telefonu Çaldı Ve Duyduklarına İnanamadı

Güney Kaliforniya’da yaşayan Maria Mancia için sıradan bir gündü. Her zamanki gibi işe gitmek için evden çıkmıştı. Eve döndüğünde ise oğlunun evde olmadığını görünce şoka uğradı.

Steve Hernandez, babası Valentin Hernandez tarafından kaçırıldığında henüz 18 aylıktı. Baba oğlunu alıp kayıplara karışmıştı. Baba evden çıkmadan önce Maria’nın oğluyla olan bütün fotoğraflarını da yanına almıştı.

Polislere, oğlunun kaçırıldığını ihbar etti ve polisler de kendisinden oğluna ait bir fotoğraf getirmesini istedi. Ancak elinde bir tek fotoğraf bile yoktu. Anne de, oğlu Steve’in fotoğrafının olabileceği bütün akrabalarına başvurdu.

Yıllar geçse de Steve bulunamadı. Maria, her gece 1995 yılında kaçırılan oğlunu düşünüp kahroluyordu.
21 yıl sonra ise telefon çaldı. Telefonun diğer ucunda bir polis vardı.
Polis, Steve’in yerini tespit etmişti. Steve’in davası yıllar boyunca kapanmamıştı ve yıllardır küçük çocuk aranıyordu. Bir gün Meksika’da çocuğa dair iz bulundu.
Polisler, Valentin’in oğlu Steve’i Kaliforniya’dan kaçırıp Meksika’ya götürdüğü üzerinde duruyor.
Steve’in bulunmasın büyük rolü olan polis Karen Cragg, LA Times’a “Çocuğa dair iz bulduğumda neler hissettiğimi anlatamam. Ben de bir anneyim. En az Maria kadar sevindim” dedi.
Maria, başta oğlunun bulunduğuna inanmadı. Karen, ise anneyi buna inandırmak için DNA testi yaptırdı ve Maria’ya “Gerçekten senin oğlun. Kesinlikle eminim” dedi.
Maria, sonunda o delikanlının yıllardır aradığı oğlu Steve olduğuna inanınca hem ağladı hem de sevinçten havalara uçtu. Oğlu gerçekten de hayattaydı.

Yandex.Metrica