Coşkun Sabah: Birtakım cahil, hem de kara cahil kişiler anlayamadılar

  • 22 Ocak 2022
  • Coşkun Sabah: Birtakım cahil, hem de kara cahil kişiler anlayamadılar için yorumlar kapalı
  • 549 kez görüntülendi.
Coşkun Sabah: Birtakım cahil, hem de kara cahil kişiler anlayamadılar

Coşkun Sabah: Birtakım cahil, hem de kara cahil kişiler anlayamadılar

“Evliliklerde 20 yıldan sonra eşinizle hala kızı, teyze kızı gibi oluyorsunuz” sözleriyle tepki çeken Coşkun Sabah, yeni bir açıklamada bulundu. “Birtakım cahil, hem de kara cahil kişiler anlayamadılar” diyerek, sözlerine açıklık getirdi.

Coşkun Sabah’ın hayatı kitap oldu. Didem Abidin ve Selahaddin Abidin tarafından kaleme alındı. Sabah, önceki gün Etiler’de bir restoranda düzenlenen basın toplantısı ile kitabının tanıtımını yaptı.

Sanatçı, hayatını anlatan kitap hakkında, “51 yıllık bir hikaye bu aslında. Sıfırdan gelen bir adamın çay bahçesinden, düğün salonundan geçip Coşkun Sabah olmasına kadar gelen bir hikaye. Kitapta çok can alıcı dönüm noktaları var. 41 yıllık şarkıcılık hikayem var. 10 yıllık sahnelerdeki ud sanatçısı geçmişimi de katarsak 51 yıllık bir sanat hayatı ve yaşadıklarım var” dedi.

Kitapta hayatındaki pek çok dönüm noktasına yer verdiğini belirten Sabah, “Müzikle iç içe geçen yıllar, konservatuvar yıllarım, İstanbul radyosu ve devlet korosunda geçen yıllar. Bülent Ersoy ile konservatuarda sınıf arkadaşıydık. Yıllar sonra kopukluk oldu ve Maksim Gazinosu’nda karşılaşmıştık. Bunların hepsini anlatıyorum” şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin “Hayatınızdaki en can alıcı şey neydi?” sorusuna ünlü sanatçı, “Konservatuvarı okumuş iyi bir saz sanatçısıydım. Yeşil pasaportum vardı, devlet memuruydum ama ünlü bir sanatçı olma yolunda planımı yaptım ve memuriyetten istifamı verdim. Annem çok üzüldü, gönül koydu bana ama ben planımı yapmıştım. Hayatımdaki çok önemli bir karardır. Hayatımın dönüm noktasıdır. Hepsi kitapta var. Yaşanmışlıklar var” ifadelerini kullandı.

Ünlü şarkıcı, Aşk yaşadığı kadınların kitapta yer alıp almadığı ile ilgili soruya, “Yaşadığım aşkları kendime sakladım. Çünkü o kadınların çoğu bugün evli ve çocuk sahibiler. Onlara karşı haksızlık ve saygısızlık yapmak istemedim anlatmadım” yanıtını verdi.

Milliyet’ten Mesut Yılmaz’ın haberine göre; evlilik üzerine söylediği sözlerin büyük yankı uyandırdığı hatırlatılan sanatçı, “Evliliklerde 20 yıldan sonra eşinizle hala kızı, teyze kızı gibi oluyorsunuz sözlerimi sosyal medyadaki birtakım cahil, hem de kara cahil kişiler anlayamadılar. Onlar hiç umurumda değil” dedi.

Sabah, “Belden aşağı vurmaya çalışıyorlar, hazırda bekliyorlar. Onları hiç umursamıyorum. Ne anlattığının farkında bile değiller. ‘Evlilik aşkı öldürüyor’ kelimesinin başka bir izahıydı bu. Aşkı ölmeyen yaşlı insanlar görüyorum müthiş duygulanıyorum” açıklamasını yaptı.

69 yaşındaki sanatçı, “Mesela boşandığım eşim Ceyda (Okay) Hanım’la ayrıldık. Bir akraba gibi, yakınım gibi olduk” şeklindeki sözleriyle daha önceki sözlerini savundu.

Şarkıcı, “Bugün başıma bir şey gelse yanıma ilk koşup gelecek kişi de eski eşimdir. Bir akraba fedakarlığı gibi düşünün. Bu bir sahiplenmedir yıllar sonra. Ama aşk çoğunlukla ölüyor” dedi.

1997 yılında nikah masasına oturan Ceyda Okay ile Coşkun Sabah, 2017’de evliliklerini resmen sonlandırmıştı. İkilinin Roza ve Helen adında iki kızları bulunuyor.

Yandex.Metrica