Gülse Birsel’in 20 Yıldır Evli Olduğu Kocasını Duyan Şaşıp Kalıyor

  • 07 Kasım 2021
  • Gülse Birsel’in 20 Yıldır Evli Olduğu Kocasını Duyan Şaşıp Kalıyor için yorumlar kapalı
  • 2.690 kez görüntülendi.

Gülse Birsel’in 20 Yıldır Evli Olduğu Kocasını Duyan Şaşıp Kalıyor

Yıllar arasında inanılmaz değişim! Gülse Birsel’in bu halini tanıyamayacaksınız Tv8’de Jet Jet Sosyete’nin hem senaristliğini hem de oyunculuğunu üstlenen Gülse Birsel, 17 birinde fotoğrafını paylaşarak sosyal medyada gündeme oturdu


Geçtiğimiz ay düzenlenen bir ödül töreninde ‘Yılın Kadını’ ödülünü alan ve Barbie tarafından genç kadınlara örnek olan 60 başarılı kadın arasında gösterilen Gülse Birsel, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla Dünya Tiyatro Günü’nü kutladı. Birsel’in paylaştığı küçüklük fotoğrafı, kısa sürede çok konuşulanlar arasına girdi.

Yazdığı dizi ve film senaryolarıyla birçok ödüle layık gösterilen Gülse Birsel, ekranlara verdiği uzunca bir aranın ardından Jet Sosyete ile sevenlerinin karşısına çıkmıştı. Dizi ve film projelerinin yanı sıra sosyal medyayı da aktif olarak kullanan oyuncu, Perşembe gününe özel tbt etiketiyle paylaştığı gençlik fotoğrafıyla binlerce beğeni aldı.
Gülse Birsel, bu fotoğrafıyla Dünya Tiyatro Günü’nü kutlayarak, altına şu notu düştü: Yaş 17. Beyoğlu Anadolu-Nişantaşı Anadolu liseleri ortak Pygmalion oynuyoruz. Ben Eliza, yanımdaki arkadaşım Tamer Çavuşoğlu da Profesör Higgins. Oyunculuk hedefim Yıldız Kenter olmak “Birinin abisiydi sanırım, fotoğrafçımız özellikle siyah beyaz fotolar çekti ki eski tiyatro fotoğraflarına benzesin. Zira o aralar benim (ki hala, hepimizin) oyunculuk hedefi Yıldız Kenter olmak.” Başarılı kariyerine tiyatro ile başlayan Gülse Birsel, bu fotoğrafıyla kısa süre içinde 150 bine yakın beğeni almayı başardı.
Birsel’in takipçileri fotoğrafa, “Zekası kendisi kadar güzel olan kadın seviyorum sizi.” ve “Eski kilolu halin daha güzelmiş” yorumlarını yaptı.Peki oyunculuğun yanı sıra kamera arkasında da çalışan Gülse Birsel kimdir? 1971, İstanbul doğumlu olan Gülse Birsel, Mart 2002’de Atv’de yayınlanan GAG programı ile adını duyurdu. Gülse Birsel, yine Atv’de yayınlanan “Avrupa Yakası” adlı dizisindeki rolü ve dizinin senaryo yazarı olarak kariyerine devam etti. Beyoğlu Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra, Boğaziçi Üniversitesi’nde Ekonomi okumaya başladı.

Üniversitenin ikinci yılında Aktüel dergisine muhabir olarak girdi. 1994’de Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun oldu ve ABD”ye gitti. New York’ta Columbia Üniversitesi Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.1996’da Türkiye’ye dönen Gülse Birsel, üç ay boyunca Atv’de kahvaltı bülteninin dış haberlerini yazdı. Ardından Esquire dergisinin yayın yönetmeni oldu. Bir yıl bu görevi sürdürdükten sonra Harper’s Bazaar dergisinin yayın yönetmenliğine geçti. Bu arada Bazaar Gelin ve Orange dergilerini çıkarttı. 2001 ve 2002 yıllarında Harper’s Bazaar, FHM, House Beautiful ve Gezi dergilerinin yayın danışmanlığını yürüttü. 21 Ocak 2005’te vizyona giren Hırsız Var! adlı sinema filmi, Gülse Birsel’in ilk film projesi olarak portföyünde yerini aldı. 2008 Pekin Olimpiyatları meşalesini İstanbul Şişli’de taşıma görevi kendisine verildi 1999 Ağustosunda Murat Birsel ile evlenen oyuncu, Turkcell, Whirlpool ve TTnet gibi birçok markanın reklam yüzü olarak TV reklemlarında da rol aldı.

1996 yılında Tayyibe Gülek ile ilk evliliğini yaptı. Gülse Birsel ile 1999 yılında evlendi.
Murat Birsel, 1960 yılında İzmir Karşıyaka’da dünyaya geldi. Babası hukuk profesörü, annesi arkeologdur. Birsel; Ankara İlkokulu, Saint Joseph, İzmir Atatürk Lisesi okudu. 9 Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.
Murat Birsel, 1980 yılında Yeni Asır Gazetesi’nde muhabir olarak meslek hayatına başladı. Rapor Gazetesi’nde Dış Haberler Müdürü olarak devam etti.1984-87 yılları arasında University of North Texas’da Siyasal Bilimler Uluslararası İlişkiler alanında master yaptı.1988-1991 yıllarında Dr. Adnan Kahveci’nin danışmalığını ve TRT Genel Müdür Müşavirliği yaptı. 1991’de Sabah Gazetesi’nin Haber Müdürü oldu. İstanbul’da kısa bir süre kaldı ve sonra tekrar Ankara’ya Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi olarak döndü.
1990 ortalarında ATV Haber Merkezi’nin kuruluşunda, ardından NTV’de görev yaptı. NTV’de “Gündemdekiler” programı ile tanındı. NTV’de ‘Murat Birsel’le 5 Çayı’ adlı programını sundu. Murat Birsel, 2000’lere ATV Haber’in anchormanliğini yaparak başladı ve günümüze kadar meslek hayatı boyunca haberciliği öne çıkartarak ATV, NTV, TV8, Cine5’de televizyon programcılığı ve Sabah, Vatan, Star’da köşe yazarlığını hemen her zaman beraber sürdürdü.Murat Birsel ODTÜ’de bir dönem ders verdi.
20 Yıldır Evli Olduğu Kocasını Duyan Şaşıp Kalıyor

Yandex.Metrica