Türkan Şoray’ın Biyografisinde Tek Satır Bile Bahsetmediği Gizli Kalmış 20 Yıllık Aşk Öyküsü

  • 23 Haziran 2021
  • Türkan Şoray’ın Biyografisinde Tek Satır Bile Bahsetmediği Gizli Kalmış 20 Yıllık Aşk Öyküsü için yorumlar kapalı
  • 1.554 kez görüntülendi.

Türkan Şoray’ın Biyografisinde Tek Satır Bile Bahsetmediği Gizli Kalmış 20 Yıllık Aşk Öyküsü

 

Türk sinemasının sultanını genelde filmleriyle anımsasak da, tüm engellere rağmen dimdik duran aşkının hikayesi de var. Hepimizin bildiği Türkan Şoray kanunlarının arkasında bile yatan o isim…

Rüçhan Adlı. Kariyerinin neredeyse tamamında ona eşlik etse de, Sultan biyografisinde ona bir sayfa bile yer vermedi! İşte Türkan Şoray’ın büyük aşk hikâyesi…

Büyük aşkın hikayesi Rüçhan’ın çöpçatan şoförü sayesinde başladı.
Eski Galatasaray Asbaşkanı ve iş insanı Rüçhan Adlı ile henüz 17 yaşında olan Türkan Şoray 1962 yılında tanıştı. Adlı o dönem yeni yeni tanınan Şoray’dan etkilenerek bir gün film setine gitti ve birbirinden hoşlanan çiftin ilişkisi, Adlı’nın şoförünün ufak bir oyunu ile başladı.

Biri 40, diğeri 17 yaşında iki aşık…
Çıktıkları ilk buluşmadan sonra, aralarında büyük bir aşk filizlendi ve önlerindeki birçok engele rağmen tam 23 yıl beraber oldular. Engellerden ilki Rüçhan’ın 40, Türkan’ın 17 yaşında olmasıydı. Bu yetmezmiş gibi, bir de Rüçhan evliydi! Adlı’nın eşi boşanmak istemedi ve Şoray’ın annesi bu beraberliğe karşı çıktı ama onlar yine de yılmadı.

“Peri Sultan, bugün Mayıs 1… Çiçekler güneşten mahrum ve mahzun. Yalnız 11 lale senin ışığında mesut yaşayacak ve mesut olacaktır. Seni öperim.”

Birlikte yaşamaya başlayan aşıklar, birbirlerine her gün sevda mektupları yazıyordu. Rüçhan’ın mektuplarında sevdalısından “Sultan” diye bahsetmesi de, bu mahlasın nereden geldiğini açıklıyor.

Türkan Şoray kanunlarının arkasındaki isim de Rüçhan Adlı’ydı.
Adlı, Şoray’ın kendini koruyabilmesi gerekçesiyle birtakım kurallar koymasını önerdi ve bunun üzerine, bugün Türkan Şoray’a bile garip gelen; “Türkan Şoray’ın adı en başta ve tek yazılacaktır.”, “Türkan Şoray öpüşmez.” gibi meşhur kurallar ortaya çıktı.
Araya Cihan Ünal girdi ve 23 yıllık aşk sonlandı!

Yandex.Metrica