Kadın, Kadınlar, Kadın Sağlığı, Diyet, Yemek Tarifleri, Moda, Dekorasyon

Toplum İçinde Mutlaka Bilmeniz Gereken 14 Nezaket Kuralı

  • 19 Temmuz 2018
  • Toplum İçinde Mutlaka Bilmeniz Gereken 14 Nezaket Kuralı için yorumlar kapalı
  • 2.024 kez görüntülendi.
Toplum İçinde Mutlaka Bilmeniz Gereken 14 Nezaket Kuralı

Toplum İçinde Mutlaka Bilmeniz Gereken 14 Nezaket Kuralı

İşte o 14 kural:

1. Birlikte yürüdüğünüz kişi karşıdan gelen kişiye selam veriyorsa, o kişiyi tanısanız da tanımasanız da siz de o kişiye selam vermelisiniz.

2. Telefonunuzu veya tabletinizi masanın üstüne koymayın çünkü buluştuğunuz kişi sizin sıkıldığınızı düşünebilir. Eğer otururken sık sık Facebook veya Messanger’a bakarsanız bu durum görgü kurallarına aykırıdır.

3. Pizza ve pide gibi geleneksel yiyecekleri elle yemekten çekinmeyin.

4. Eğer o gün için bir planınız varsa, günlük planınıza dahil etmeyeceğiniz başka birisine ne yaptığını sormak hoş değildir.

5. Size yardım eden kişilere mutlaka teşekkür edin, bu şekilde yardımı hafife almadığınızı göstermiş olursunuz.

6. Kadınlar gündelik çantalarını erkeklere taşıttırmamalıdır. Estetik ve görgü bakımında bu hoş değildir. Ancak erkekler kadınların palto kaban gibi eşyalarını giyinirken tutmalıdır.

7. Başkasıyla olduğunuzda gerekmedikçe çalan telefonunuza cevap vermeyin. Aynı şekilde yaptığımız telefon konuşmasını uzun tutmamaya çalışın. Bu durum kaba bir durumdur ve karşınızdaki kişiye saygısızlıktır.

8. İnsanlara gereğinden uzun dik dik bakmak veya kafe gibi ortamlarda başka masada oturan birine bakarak konuşmak hoş bir davranış değildir.

9. Eğer sürücüyseniz yürüyen insanları ıslatmamayı dikkat etmeniz önemli bir nezaket kuralıdır.

10. Sinemaya, konsere veya tiyatroya gittiğiniz zamanlarda eğer geç kaldıysanız, oturma yerinize gittiğinizde insanlara dikkat etmeli ve adaben özür dilemelisiniz.

11. Bir erkeğin bir kadının yanında argo ve küfürlü konuşması uygun değildir.

12. İlk buluşmalarda kendinizle ilgili sır olarak tutmanız gereken 9 şey: yaş, din, ayıplarınız, onurunuz, kaçamaklarınız, maddi durumunuz, sağlık durumunuz, hediyeleriniz ve ailevi meseleleriniz. Bunlar ilk buluşmalar için uygun konuşmalar değildir. İlk buluşmalarda saygı ve uyum esas alınmalıdır.

13. Eğer moda olan bir şeyi kendinize göre uygulamazsanız, bu moda sizde saçma duracaktır.

14. Nerede olursanız olun mutlaka bulunduğunuz ortamdaki insanlara selam vermeyi asla unutmayın. O kişileri tanıyıp tanımamanızın bir önemi yoktur.

Kaynak: filoji

Yandex.Metrica });