Motoru sıcak tutacaksın

  • 28 Ocak 2017
  • Motoru sıcak tutacaksın için yorumlar kapalı
  • 38.430 kez görüntülendi.
Motoru sıcak tutacaksın

Motoru sıcak tutacaksın

80’lik ihtiyar 25 yaşındaki kıza aşık olur ve evlenirler. Küçük kasabada büyük olay yaratan evlilik memnun mesut devam ederken bir yıl sonra ihtiyar adam karısını doğum yapmak üzere hastaneye getirir.

Herkes şaşkınlık içindedir. Derken hemşire gelip adamı tebrik eder, Bu mükemmel bir şey! Bu yaşta bunu nasıl başardınız ?”

-Eee” der ihtiyar, “Motoru sıcak tutacaksın kızım!” Ertesi yıl 80’lik ihtiyarın 25’lik karısı tekrar hamile kalır ve yine aynı hastaneye gelirler.

 

Hemşire yine büyük bir şaşkınlık içinde, -“Tebrik ederim, bu olağanüstü bir şey!” deyince ihtiyar kıs kıs güler, ”Sana söyledim. Motoru sıcak tutacaksın!

Bir sonraki yıl, ihtiyarın karısı yine hamiledir ve karısı doğumhanede iken gelen hemşire ihtiyara, “-Vay be ne erkekmişsin!” der.

İhtiyar: “- Motoru sıcak tutacaksın” diye cevap verince hemşire atılır: ”- Eh artık yağı değiştirsen iyi olacak. Bu defa ki zenci ”

Sonuç: Belki sonucu biraz abes buldunuz. Ama önemli olan anlatılmak istenen de verilen mesaja bakmak gerekiyor. İnsan hayat boyunca elindeki imkanların hep iyi gideceğini sanır, hep aynı başarıyı bekler, o yüzden tedbir ve önlem almaz. Sonuçta ummadığı bir şeyle karşılaşabilir. Başarılı adımlarımız da mutlaka önlemleri düşünmek zorundayız.

Hikayeyi beğendiyseniz Facebook’ta arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın..

Yandex.Metrica