DOKTORUMA SORDUM

  • 12 Kasım 2018
  • DOKTORUMA SORDUM için yorumlar kapalı
  • 31.602 kez görüntülendi.
DOKTORUMA SORDUM

DOKTORUMA SORDUM

Doktoruma Sordum: İnsan geceleri daha çok idrara neden kalkar diye kalp doktoruma sordum. İşte verdiği yanıt; “Ayaktayken ayaklar şişer, nedeni ise yer çekimidir. Yer çekimi nedeniyle su vücudun alt kesimlerinde tutulur.

Oysa uyurken yatay konumdayken vücuttaki su böbrekler seviyesine gelir ve böbreklerde su atımı hem artar hemde kolaylaşır. Burada sağlık açısından su tüketiminin önemi ortaya çıkar.

İşte bu nedenle gece yatarken içilen su çok faydalıdır ve az da olsa içilecek olan su ile vücudunuzdaki biriken toksinler böbrekler vasıtasıyla atılmaya çalışılmaktadır. Yatmadan önce bir bardak su kalp krizini önler. Genellikle kalp krizleri sabah 6 ile öğlen vakti arasında görülmektedir. Gece olan kalp krizleri ise geceleri kalp istirahatte olduğundan olağan dışı olarak sayılırmış.

Eğer günde bir Aspirin alacaksanız bunu akşamları alın, bunun nedeni Aspirinin vücuttan atılma süresi 24 saati bulduğundan kalp krizinin en yoğun olduğu sabah saatlerinde hala Aspirinin etkisi kalmış olacaktır.

 

Genelde kalp krizinin belirtilerini sol kolda uyuşma olarak tanımlanır ve de bulantı, mide ağrısı göğüs kafesinde ağrı şeklinde belirtileri de mevcuttur. Çenede yoğunlaşan ağrı, terlemede sıklıkla görülmese de bu belirtilerden sayılmaktadır.

Bazı hallerde hiç ağrı olmadan da kalp krizi geçirenler oluyor, hatta uyanmadan uykuda kalp krizi geçirenler bile olmakta. Bu sayıda azımsanmayacak kadar yüksek ve %60 civarındadır.

 

Eğer derin uykunuzda göğüs ağrısıyla uyanacak olursanız hemen ağzınızda iki Aspirin çiğneyin ve bunu suyla için.Ve hemen yakınlarınıza yaca acil servisi arayın,haber verin sizi hastaneye kaldırsın.

İçtiğimiz suyun da zamanlaması vardır, sabah kalktığınızda aç olarak içeceğiniz bir bardak su tüm iç organlarınızı aktif etmeye yarayacaktır.

Yemekten yarım saat önce bir bardak su hem daha az yemenize yardımcı olur, hem de hazmı kolaylaştırır. Banyo yapmadan önce bir bardak su tansiyonun düşmesine ve daha dengeli kalmasına yardımcı olur. Netice de sağlıklı yaşamak için bol bol su için.

Yandex.Metrica